Wykonawca chodnika zalał korzenie drzewa betonem

fot. Patryk Salamon/LoveKraków.pl

Wykonawca remontu chodnika na ulicy Bałuckiego musi skuć beton – zapowiadają przedstawiciele Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Na odcinku ulicy Bałuckiego firma Energopol – na zlecenie Zarządu Dróg Miasta Krakowa – prowadzi remont chodnika. Pojawiły się nowe krawężniki, na fragmencie ułożona została także nowa nawierzchnia: betonowe frezowane płytki.

W jednym miejscu, gdzie korzenie drzewa wychodzą w przestrzeń dla pieszych, wykonawca postanowił uprościć sobie pracę. Korzenie zostały zalane betonem.

– Wykonawca został zobowiązany do pilnego usunięcia nieprawidłowości we wskazanej lokalizacji. W miejscu korzeni zostanie zastosowana geokrata. Prace na wskazanym odcinku nie zostały jeszcze zakończone – zapewniają urzędnicy ZDMK.

Jak słyszymy od przedstawicieli ZDMK, wykonawca był wcześniej uczulany na sprawę drzewa. Firma będzie musiała także poprawić docięcie płytek czy umiejscowienie krawężników, a także zadbać o żywopłoty.

Prace przy remoncie chodnika na ulicy Bałuckiego (od Rynku Dębnickiego do ul. Zagrody) mają się zakończyć przed październikiem.

Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf poinformował w piątek rano, że beton został już skuty i pojawiły się ażurowe kratki, które będą wypełnione ziemią. 

Fot. Piotr Kempf/ZZM
Fot. Piotr Kempf/ZZM


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki