Z Izraela do Krakowa na przerobionym paszporcie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na krakowskim lotnisku został zatrzymany 33-letni obywatel Izraela. Za posługiwanie się przerobionym paszportem cudzoziemiec musi zapłacić 10 000 zł grzywny.

Mężczyzna przyleciał do Krakowa we wtorek, 20 września, lotem rejsowym z Tel Avivu. W trakcie kontroli paszportowej pokazał przerobiony izraelski paszport, za który zapłacił 2000 dolarów.

33-latkowi odmówiono wjazdu do Polski oraz przedstawiono zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy użyciu podstępu i przerobienia dokumentu.

– Z wyjaśnień cudzoziemca wynikało, że z powodu obowiązującego go przez 5 lat zakazu wjazdu, wydanego z powodu złamania przepisów pandemicznych, nie mógł on legalnie przekroczyć granicy polsko-ukraińskiej – poinformował Karpacki Oddział Straży Granicznej.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się odpowiedzialności. Za próbę nielegalnego przekroczenia granicy musi zapłacić karę grzywny w wysokości 10 000 zł oraz pokryć koszty postępowania. Do czasu odlotu do Tel Awiwu, który miał miejsce dzisiaj rano, 33-latek przebywał w pomieszczeniach służbowych Placówki SG w Krakowie-Balicach.