Zakończył się przetarg na budowę Krakowskiego Centrum Muzyki

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W przetargu na budowę pierwszego etapu muzycznego kompleksu w Cichym Kąciku uczestniczyło pięć firm. Na wykonanie prac zwycięzca będzie miał 18 miesięcy.

– Wszystkie firmy, które wzięły udział w konkursie, mają doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji. Teraz jest czas na ich szczegółową weryfikację – mówi Jan Pamuła, prezes Agencji Rozwoju Miasta Krakowa.

To pierwszy etap budowy Krakowskiego Centrum Muzyki, które ma powstać według projektu autorstwa Biura Architektonicznego DDJM. Zwycięska koncepcja zakłada stworzenie przeszklonej bryły na planie litery „L”, otoczonej rytmiczną, zgeometryzowaną kolumnadą.

Nowoczesna sala koncertowa z widownią na 1000 miejsc ma być wyposażona w scenę dla 120 muzyków i balkon dla 80-osobowego chóru. W budynku znajdą się również: aula na 300 osób, biura, garderoby, wielofunkcyjne sale prób oraz przestrzeń do edukacji muzycznej.

Koszt budowy pierwszego etapu centrum, czyli stanu surowego, wynosi ok. 110 mln zł, z czego 99 mln zł pochodzi z rządowego funduszu „Polski ład”. Pozostała kwota to wkład własny ARMK. Budynek w swojej ostatecznej formie ma być gotowy w 2024 roku.

Przypomnijmy, że w Krakowskim Centrum Muzyki znajdzie się siedziba Capelli Cracoviensis, Sinfonietty Cracovii i Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”. Obiekt będzie również wykorzystywany m.in. przez organizacje pozarządowe, artystów i stanie się miejscem organizacji festiwali takich jak Opera Rara czy Festiwal Sacrum Profanum.

Krakowskie Centrum Muzyki ma powstać w Cichym Kąciku, przy ul. Piastowskiej 20.

comments powered by Disqus