Zmiany w parku Aleksandry. Trwa remont alejek [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W południowej części parku Aleksandry w Prokocimiu trwają prace przy remoncie alejek. Z efektów skorzystają osoby spacerujące po parku, ale też rowerzyści czy rolkarze.

Prace rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. Część alejek jest już gotowa, ale na części są jeszcze prowadzone prace.

Jak tłumaczy nam Jarosław Tabor, zastępca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej, mieszkańcy złożyli tam kilka projektów do budżetu obywatelskiego związanych z modernizacją nawierzchni czy budową oświetlenia. – Zebraliśmy to w jedną całość, przygotowaliśmy dokumentację projektową i od zeszłego roku realizujemy to zadanie – mówi przedstawiciel jednostki.

Stan alejek wymagał już pilnej interwencji. Były nierówne, utrudniały korzystanie z parku. – Ujednoliciliśmy nawierzchnie alejek. Są one wykonane głównie z asfaltu, ale w pewnych fragmentach, gdzie wyznaczyliśmy tzw. ekostrefy, są po prostu żwirowymi przedeptami – wyjaśnia dyrektor Tabor.

Trzy mostki

Dużą zmianą są trzy mostki łączące park z osiedlem, które wcześniej były w złym stanie, a teraz będą spełniać wszystkie wymagane prawem parametry, co znacznie ułatwi poruszanie się po parku osobom z niepełnosprawnościami czy rodzicom z wózkami.

Rolkarze zyskują dzięki remontowi gładką asfaltową pętlę wokół parku. Z kolei rowerzyści będą mogli teraz wygodnie przejechać przez cały park, bez zjeżdżania na sąsiadujące ulice.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus