Znamy listę projektów do budżetu obywatelskiego

Miasto opublikowało ostateczną listę projektów, na które będzie można zagłosować w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Głosowanie potrwa od 26 września do 5 października.

W sierpniu ogłoszone zostały pierwsze wyniki weryfikacji wniosków. Zaakceptowanych zostało 95 projektów ogólnomiejskich i 454 projekty dzielnicowe. Potem nastąpił okres, w którym autorzy odrzuconych wniosków mogli jeszcze złożyć protest i postarać się o pozytywną opinię.

Ostatecznie na liście znalazło się 97 projektów ogólnomiejskich i 477 dzielnicowych. To oznacza, że pierwotna lista po rozpatrzeniu odwołań zwiększyła się o dwa ogólnomiejskie i 23 dzielnicowe. W podziale na dzielnice wygląda to następująco:

- Stare Miasto – 24 projekty
- Grzegórzki – 31 projektów
- Prądnik Czerwony – 29 projektów
- Prądnik Biały – 40 projektów
- Krowodrza – 25 projektów
- Bronowice – 24 projekty
- Zwierzyniec – 18 projektów
- Dębniki – 24 projekty
- Łagiewniki-Borek Fałęcki – 21 projektów
- Swoszowice – 13 projektów
- Podgórze Duchackie – 12 projektów
- Bieżanów-Prokocim – 25 projektów
- Podgórze – 31 projektów
- Czyżyny – 26 projektów
- Mistrzejowice – 23 projekty
- Bieńczyce – 26 projektów
- Wzgórza Krzesławickie – 34 projekty
- Nowa Huta – 51 projektów

Pełna lista projektów jest dostępna pod adresem www.budzet.krakow.pl. Można tam znaleźć mapę, na której zaznaczone zostały lokalizacje projektów, co pozwoli łatwo odszukać pomysły dotyczące interesującej nas okolicy. Projekty oznaczone są kategoriami (np. infrastruktura, zieleń, kultura) i opatrzone opisami. Plik pdf z pełną listą zaakceptowanych projektów można też pobrać TUTAJ.

Głosowanie potrwa od 26 września do 5 października. Po tym czasie poznamy wyniki tegorocznej edycji. Wszystkie projekty mają zostać zrealizowane w przyszłym roku.

comments powered by Disqus