Znów zmiany w Bronowicach. Tym razem na ul. Rydla [MAPA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

To już kolejna w ostatnim czasie zmiana organizacji ruchu w rejonie remontowanego ciągu do Bronowic. Tym razem dotyczy skrzyżowania ulic Bronowickiej i Rydla.

W związku z pracami na torowisku do Bronowic w nocy z 19 na 20 maja zostaną wprowadzone kolejne zmiany w ruchu. Zamknięta zostanie południowa część skrzyżowania ulic Bronowickiej i Rydla (po stronie jezdni prowadzącej do centrum).

Na odcinku ulicy Bronowickiej – między ulicą Głowackiego a ulicą Rydla – będzie możliwość jazdy w stronę ul. Rydla (w jednym kierunku) dla komunikacji miejskiej i mieszkańców. Zachowany zostanie też dojazd do lokali użytkowych. – Na podstawie bieżącej obserwacji ruchu na tym odcinku może zostać podjęta decyzja o dopuszczeniu do ruchu również samochodów – czytamy w komunikacie ZDMK.

Ulica zamknięta po obydwu stronach

Jednocześnie północna część ulicy Rydla (w stronę torów kolejowych) nie będzie jeszcze dostępna w całości. – Oddana będzie północna część skrzyżowania ulic Bronowickiej i Rydla w związku z pracami prowadzonymi tam przez inwestorów zewnętrznych – informuje ZDMK.

Natomiast w nocy z 18 na 19 maja zamknięta zostanie południowa część ul. Rydla (w stronę ul. Lea). Gdyby jednak wystąpiły prognozowane w tym terminie ulewne deszcze – zmiany te zostaną wprowadzone w kolejny weekend, tj. z 25 na 26 maja.

Na 27 maja kolejarze zapowiadają zakończenie prac przy budowie wiaduktu kolejowego nad ulicą Rydla. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza Bronowice
comments powered by Disqus