Zoo zaprasza także zimą. Przygotowało specjalną ścieżkę

fot. Materiały prasowe

Wiele osób nie wie, że zoo jest otwarte także zimą. Tym razem przygotowało dla zwiedzających specjalną zimową ofertę.

Krakowskie zoo zaprasza małych i dużych na Zimową Ścieżkę Zwiedzania. – Od tego tygodnia dostępna jest już wyjątkowa, ilustrowana mapka ZOO, którą otrzymacie bezpłatnie w kasie lub u ochrony przy wejściu głównym. Mapka pomoże dotrzeć do zwierząt, które na śniegu i mrozie czują się jak ryba w wodzie: lisów polarnych, sów śnieżnych, tygrysów syberyjskich, wielbłądów czy panter śnieżnych. Przyjdźcie zaobserwować, jak przygotowują się do zimy – czytamy w wydanym komunikacie.

Spacer po ZOO można połączyć z zabawą. Na odwrocie mapki przygotowano zadania do wykonania, krzyżówkę i rebus.

Jest co zwiedzać

Choć w sezonie zimowym goście ogrodu nie znajdą w zoo wielu ciepłolubnych gatunków, które zniknęły z ekspozycji, i tak trzeba zaplanować wizytę na dwie-trzy godziny. Poza zwierzętami z chłodniejszych stref geograficznych, można odwiedzać egzotyczne gatunki w ogrzewanych obiektach: egzotarium, pawilonie zwierząt nocnych, małpiarni i żyrafiarni.

Mimo, że to nie ich strefa klimatyczna, to także zimą na wybiegach, przy ładnej pogodzie, będzie można obserwować słonie, kangury czy zebry.

W żyrafiarni na gości czeka jedna z szopek eksponowanych w ramach akcji „Wokół szopki”. To  dzieło Mariana Dłużniewskiego z 1999 roku. Można ją oglądać do 31 stycznia.

Zimą w ZOO obowiązują obniżone ceny biletów. Normalny bilet kosztuje 20 zł, ulgowy 16 zł, rodzinny 60 zł. ZOO jest czynne w godz. 9-15. Kasy są do godz. 14.00.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec
comments powered by Disqus