Ogólnopolska akcja na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych. Właśnie z tej racji dla wielu to wyczekiwany miesiąc.
Zamek Królewski na Wawelu tradycyjnie włącza się w akcję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich”. Wawel to obok Zamku Królewskiego w Warszawie najliczniej i najchętniej odwiedzane miejsce na mapie zabytków udostępnianych w ramach programu.
Co w ofercie?
W tym roku w listopadzie będzie można oglądać na Wawelu kilka wystaw: „Niech żyje król” o koronacjach Augusta II Mocnego i Augusta III na Wawelu; ekspozycję „Arcydzieła z Kolekcji Lanckorońskich. Część 2”; wystawę namiotów tureckich; ekspozycje „Wawel zaginiony” i „Wawel podziemny. Lapidarium” w podziemiach zamku; oraz wystawę „Wawel odzyskany”.
Zamek Królewski na Wawelu przygotował także 200 bezpłatnych lekcji muzealnych, nie tylko dla szkół, lecz także dla dorosłych.
Aby skorzystać z oferty należy pobrać bezpłatne wejściówki, dostępne w dniu zwiedzania w kasach biletowych oraz tygodniowym wyprzedzeniem, w sklepie online z biletami.
„Podobnie jak Noc Muzeów – super pomysł”
74-letnia pani Nina, mieszkanka Ugorku, co roku korzysta z oferty przygotowanej przez muzealników Wawelu. – Powiem szczerze, że na co dzień nie stać mnie, by pozwolić sobie na wizyty w tym miejscu. A tak, co roku, razem z moimi wnuczkami, które przyjeżdżają z Opola wybieramy się, by mogły zobaczyć nasze narodowe dziedzictwo. Choć niekiedy za wejściówkami trzeba odstać swoje. Ale warto, jest za czym – zauważa. I dodaje: - Takie inicjatywy to świetna opcja dla tych, którzy chcieliby pozwiedzać, a budżet im na to nie bardzo pozwala. Bo ceny biletów są niemałe. Podobnie jak Noc Muzeów – super pomysł – kończy.
Informacje praktyczne
Przypomnijmy, że jedna osoba może pobrać bilety dla pięciu osób. Są one wydawane na określone godziny. Co więcej, obowiązują limity ilości bezpłatnych wejściówek.
Szczegółowe informacje o programie można znaleźć TUTAJ.