7 hektarów parku przy Łąkach Nowohuckich [WIZUALIZACJE]

fot. ZZM

Zarząd Zieleni Miejskiej zaprezentował projekt zagospodarowania terenu rozciągającego się pomiędzy Nowohuckim Centrum Kultury a ul. Padniewskiego.

Mowa o ok. 7-hektarowym terenie, który już teraz jest wypełniony zielenią. Rozciąga się od Nowohuckiego Centrum Kultury aż do ul. Tomickiego, dochodząc od północnej strony do parkingu NCK i al. Jana Pawła II, a od południowej do bloków przy ul. Padniewskiego.

Mieszkańcy mogą tam korzystać m.in. z placu zabaw i psiego wybiegu. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje tam jednak znacznie więcej elementów. To m.in. sieć infrastruktury i ścieżki biegowe, platformy z widokiem na Łąki Nowohuckie, toaleta, siedziska, pełnowymiarowe boiska do bouli i oświetlenie na części terenu. Plac zabaw ma zostać zmodernizowany, miasteczko rowerowe ma zyskać nową nawierzchnię, a psi wybieg będzie doposażony.

Jest jeszcze czas na zmiany

ZZM opublikował w czwartek wizualizacje i plik z projektem, ale równocześnie ogłosił konsultacje wśród mieszkańców. Po zapoznaniu się z propozycją projektantów do piątku 18 marca można zgłaszać swoje uwagi i propozycje pod adresem konsultacje[at]zzm.krakow.pl.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny Nowa Huta