79-latek kradł rowery

W zeszłym tygodniu policjanci zatrzymali 79-letniego mężczyznę, który pod koniec lipca w rejonie Krowodrzy ukradł dwa rowery.

Jak mówi Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, w zeszłym tygodniu funkcjonariusze udali się do jednego z bloków w centrum miasta, gdzie według ich ustaleń miała przebywać osoba odpowiedzialna za kradzież rowerów.

– Około godziny szóstej rano z budynku wyszedł mężczyzna odpowiadający rysopisowi. Policjanci natychmiast wylegitymowali 79-latka. W trakcie przeszukania komórki lokatorskiej przypisanej do jego lokalu policjanci znaleźli, a następnie zabezpieczyli jeden ze skradzionych rowerów – podkreśla Szpiech.

W związku z tym mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do pobliskiego komisariatu, gdzie w trakcie przesłuchania przyznał się do kradzieży. Jak oświadczył, wybierał rowery pozostawione na zewnątrz, których właściciele zapomnieli o ich zabezpieczeniu.

Ponadto kryminalni ustalili, że drugi ze skradzionych pojazdów 79-latek sprzedał w jednym z punktów ze skupem złomu. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia udali się do skupu, gdzie zabezpieczyli drugi ze skradzionych jednośladów. Łączna wartość strat wyceniona została przez właścicieli rowerów na blisko 1,5 tysiąca złotych.

Mężczyźnie postawiony został zarzut kradzieży. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus