Accelerating Science – wyjątkowa wystawa z CERN zawita do Krakowa

Zdjęcie ilustracyjne fot. LoveKraków.pl

CERN, Europejskie Laboratorium Fizyki Cząstek, największy ośrodek badawczy fizyki cząstek na świecie, obchodzi w tym roku 70-lecie powstania. Z tej okazji w Krakowie będzie można zobaczyć wyjątkową wystawę, która prezentuje zagadnienia związane z fizyką cząstek elementarnych.

Na odwiedzających czekają trzy kapsuły, w których znajdują się m.in. strefa Big Bang, opowiadająca o historii wszechświata, strefa cząstek, w której zostanie pokazana budowa materii, obszar badawczy CERN-u, ukazujący, jak badane są cząstki w wielkim zderzaczu hadronów.

Uczestników wystawy zachwycą animacje, filmy wideo i media interaktywne przedstawiające cuda nauki i technologii. Jedną z atrakcji jest gabinet fizyki teoretycznej. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych – przygotowany został dla nich kącik edukacyjny.

Wydarzeniu towarzyszy szczególna ekspozycja - "Polska w CERN" - dzięki której uczestnicy zapoznają się z wkładem polskich przedsiębiorców, naukowców i wynalazców w rozwój i sukces Europejskiej Rady Badań Jądrowych.

Multimedialna wystawa dostępna będzie bezpłatnie dla zwiedzających od 11 do 26 maja, w godz. 10:00-18:00, przy ul. Piastowskiej 26a (hala sportowa AGH). Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.