Akcja policji na ul. Reduta. Pokrzywdzony został już przesłuchany

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Pojawiły się doniesieniom, które mówią, że akcja policji była związana z prowadzoną w jednym z mieszkań agencją towarzyską. Jednak rzecznik małopolskij policji dementuje te informacje. Natomiast pokrzywdzony mężczyzna został już przesłuchany przez sąd.

We wtorek rano policja rozpoczęła swoją akcję przy ul. Reduta na Prądniku Czerwonym, niedaleko 3 Komisariatu Policji. Na miejscu pojawiło się kilka radiowozów, zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych.

Policja na początku nie chciała mówić, czego dotyczy interwencja. Dopiero popołudniu sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej Kraków – Nowa Huta. Udało nam się ustalić, że postępowanie zostało zarejestrowane z kwalifikacją prawną związaną z gwałtem lub zmuszeniem do innych czynności seksualnych.

Najprawdopodobniej poszkodowany sam zwrócił się do mundurowych. Policjanci w trakcie akcji zabezpieczyli m.in. nośniki cyfrowe.

Poszkodowany został przesłuchany w środę rano w trybie artykułu 185c kodeksu postępowania karnego. Jest ono stosowane właśnie w sprawach o zgwałcenie lub wykorzystanie seksualne.

Prokuratura na razie nie podaje żadnych szczegółów, tłumacząc to wczesnym etapem postępowania.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony