„Akcja Walentynki. Pokochaj planetę”. Urząd miasta rozda mieszkańcom 10 tys. roślin

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

14 lutego, przed magistratem przy pl. Wszystkich Świętych krakowianie będą mogli oddać elektroodpady. W zamian, w ramach „Akcja walentynki. Pokochaj planetę”, otrzymają domową roślinę.

Na skwerze przed magistratem stanie specjalnie zaprojektowane Ekopudełko. Będzie można do niego wrzucać zużyte baterie, płyty CD, żarówki, małą elektronikę, w tym telefony komórkowe i ładowarki. Ale możliwe będzie także przyniesienie większego gabarytowo sprzętu, jak np. czajniki, suszarki czy odkurzacze.

Na mieszkańców, którzy przyniosą odpady do segregacji i odpowiedniej utylizacji sprzętu, czekać będzie 10 tysięcy domowych roślin z gatunku crassula i kalanchoe. Jedna osoba może otrzymać tylko jedną sadzonkę.

W dobrym klimacie

„Akcja walentynki. Pokochaj planetę” potrwa do 18 lutego. Tego dnia rozpocznie się miejska kampania „Kraków w dobrym klimacie”.

W tych dniach w dwudziestu krakowskich szkołach uczniowie i nauczyciele będą zbierać elektroodpady. Mając na uwadze obecną sytuację epidemiczną oraz dbałość o bezpieczeństwo w okresie pandemii, działania będą prowadzone na zewnątrz.

We współpracy z MPO, na wcześniej ustaloną godzinę, pod wybraną placówkę podjedzie oznakowany ekologiczny pojazd, tzw. elektrobrygada zbierająca elektroodpady (baterie, żarówki, płyty CD, sprzęt elektroniczny i AGD). Każdy, kto odda niepotrzebny sprzęt, otrzyma sadzonkę hiacynta. Elektrobrygada w każdym z tych dni odwiedzi cztery szkoły.

comments powered by Disqus