Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na uroczystość Bożego Ciała

fot. archidiecezja krakowska
W najbliższy czwartek odbędzie się uroczysta procesja z Wawelu na Rynek Główny. Z tej racji Metropolita Krakowski wystosował zaproszenie do wiernych.
Zgodnie z wielowiekową tradycją naszego miasta zapraszam was do wzięcia udziału w centralnej procesji Bożego Ciała, która odbędzie się w dniu 3 czerwca. Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.00 mszą świętą sprawowaną przy ołtarzu polowym na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską. Następnie drogą królewską wyruszymy z najświętszym sakramentem na Rynek Główny. Zatrzymując się przy kolejnych ołtarzach, zbudowanych przy kościołach świętego Idziego, świętych apostołów Piotra i Pawła, świętego Wojciecha i przy Bazylice Mariackiej, będziemy rozważać słowo Boże i w jego świetle adorować pana Jezusa utajonego w tajemnicy eucharystii - zakomunikował arcybiskup Marek Jędraszewski.

Po zakończeniu procesji przed Bazyliką Mariacką zostanie odprawiona pod przewodnictwem księdza Kardynała Stanisława Dziwisza msza święta, zwłaszcza dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w eucharystii na Wzgórzu Wawelskim.

- W obliczu wciąż zagrażającej pandemii pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów państwowych, które stoją na straży naszego bezpieczeństwa, zdrowia i życia - dodał arcybiskup.