Autobusem w plener. Miasto chce uruchomić „rekreacyjne” linie do Ojcowa i Puszczy Niepołomickiej

Miasto planuje uruchomić cztery dodatkowe linie, do Ojcowa, dolinek podkrakowskich, Puszczy Niepołomickiej i Przylasku Rusieckiego. fot. pixabay.com
Miasto chce uruchomić dodatkowe linie autobusowe do popularnych miejsc wypoczynku. Na liście znalazły się Ojców, dolinki podkrakowskie, Przylasek Rusiecki i Puszcza Niepołomicka. O zaproponowanych trasach mieszkańcy mogą się wypowiedzieć w ankiecie.

Zarząd Transportu Publicznego planuje uruchomić weekendowe linie rekreacyjne do miejsc, do których krakowianie z braku alternatywy dojeżdżają obecnie własnymi samochodami, a tam przez długi czas muszą szukać miejsca parkingowego.

Miasto planuje uruchomić cztery dodatkowe linie do Ojcowa, dolinek podkrakowskich, Puszczy Niepołomickiej i Przylasku Rusieckiego.

Głos mieszkańców

Wszystkie linie kursowałyby w godzinach od 7.00 do 19.00. Dodatkowo przewiduje się zwiększenie liczby kursów na liniach nr 100, 101 i 134 (dojazd do kopca Kościuszki, Lasu Wolskiego i zoo) oraz uruchomienie po raz kolejny linii sezonowych nr 352 i 427 (dojazd do Kryspinowa oraz Bagrów).

O zaproponowanych trasach mieszkańcy mogą się wypowiedzieć w ankiecie, która jest aktywna do niedzieli, 11 kwietnia.

ANKIETA

Ankieta zawiera m.in. pytania dotyczące tego, czy te trasy będą atrakcyjne dla mieszkańców oraz czy byliby chętni, a jeżeli tak, to na jakich warunkach, skorzystać z oferty. Nowe rekreacyjne linie wejdą w skład sieci KMK co oznacza, że osoby posiadające bilety sieciowe na strefę pierwszą (miejską), będą promocyjnie mogły poruszać się nimi bez dodatkowych opłat. Pozostałe osoby w przypadku braku biletu sieciowego, będą mogły skorzystać z biletów jednorazowych dostępnych w taryfie KMK.


comments powered by Disqus