Deweloper zdemontuje dźwig

Wizualizacja inwestycji przy ul. Prądnickiej fot. Angel Poland

Dźwig znajdujący się na terenie inwestycji Angel Green przy ulicy Prądnickiej zostanie tymczasowo rozebrany - taką decyzję podjął inwestor, biorąc pod uwagę nowe informacje związane z walką z pandemią COVID-19.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krakowie nakazał rozbiórkę dźwigu. O tej decyzji na konferencji prasowej poinformował wojewoda Łukasz Kmita, który stwierdził, że instalacja uniemożliwia lądowanie helikopterów przy szpitalu im. Narutowicza.

– Podkreślamy, że do momentu postawienia dźwigu na placu budowy nie poinformowano nas o możliwym zapotrzebowaniu na transport drogą lotniczą osób zakażonych COVID-19. Mimo wielokrotnych prób kontaktu z dyrekcją szpitala z naszej strony, na żadnym etapie nie otrzymaliśmy od niej informacji, w jakim zakresie miało być wykorzystywane lądowisko w związku z pandemią koronawirusa – powiedział Marcin Kaznowski, dyrektor techniczny Angel Poland Group.

Podkreśla, że „w świetle nowych informacji, mając na uwadze dobro mieszkańców Krakowa, dla których kluczowa jest skuteczna walka służby zdrowia ze skutkami COVID-19 po uzgodnieniach z właścicielem sprzętu, żuraw zostanie zdemontowany w najbliższą sobotę”. – W całym procesie istotne było stanowisko pana wojewody, którego zaangażowanie będzie kluczowe w dalszym etapie rozwiązania sporu – dodaje przedstawiciel inwestora.