Będą zbierać podpisy za budową kładki Dębniki-Zwierzyniec

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Radny prezydencki Rafał Komarewicz wraz z grupą radnych dzielnicowych rozpoczyna zbieranie podpisów poparcia dla budowy kładki pieszo-rowerowej pomiędzy Dębnikami a Zwierzyńcem. Chce, by już w przyszłorocznym budżecie znalazły się pieniądze na przygotowanie koncepcji inwestycji.

O potrzebie budowy kładki łączącej Dębniki ze Zwierzyńcem mówi się w ostatnim czasie coraz więcej. Mosty Dębnicki i Zwierzyniecki są najbardziej oddalonymi od siebie przeprawami w centrum miasta, a budowa nowego połączenia stworzyłaby zupełnie nowe możliwości komunikacyjne – zarówno w codziennych dojazdach do pracy i szkoły, jak i dla rekreacji, ze względu na bliskość Bulwarów, parku Dębnickiego i zabytków w rejonie Salwatora.

Pomysł podchwycił radny Rafał Komarewicz. Podczas czwartkowej konferencji prasowej zapowiedział, że będzie dążył do zarezerwowania pieniędzy na przygotowanie koncepcji kładki w przyszłorocznym budżecie oraz do wpisania jej do tworzonego obecnie nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Czasu nie ma wiele, ponieważ budżet zostanie zatwierdzony w grudniu, a wnioski do studium można składać do końca roku.

Radny prezydencki z petycją do prezydenta

Komarewicz, wraz z grupą radnych dzielnicowych, zamierza teraz zbierać podpisy poparcia dla tej inwestycji. Zgodnie z jego propozycją, kładka mogłaby powstać w rejonie ulicy Flisackiej – dokładnie w tym miejscu, gdzie ścieżka prowadząca wzdłuż Bulwarów Wiślanych skręca w stronę ulicy Kościuszki. Po przeciwnej stronie wpadałaby więc w zewnętrzną, wschodnią alejkę parku Dębnickiego. Stamtąd można łatwo przejechać w stronę ulicy Nowaczyńskiego i Kapelanki.

Na przygotowanie koncepcji potrzeba około 200 tysięcy złotych. To, ile kosztowałaby sama budowa, będzie można ocenić właśnie po sporządzeniu takiego dokumentu. Komarewicz szacuje, że byłoby to ok. 50 milionów złotych. Kiedy nowa przeprawa mogłaby połączyć brzegi Wisły? – Cztery-pięć lat to czas realny czas. Nie będziemy mieszkańcom obiecywać, że zrobimy to w ciągu roku – stwierdza.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus