Bezpieczna przesyłka – jak zapakować paczkę?

Bezpieczne pakowanie przesyłki to niezwykle istotna kwestia. Poprawnie przygotowana paczka może być  skutecznie  transportowana przez kuriera od adresata do odbiorcy. W jaki sposób należy zapakować przesyłkę i na co zwrócić uwagę?

Zasady pakowania paczki

Poszczególne firmy kurierskie samodzielnie ustalają zasady pakowania przesyłek. Zwykle wytyczne są do siebie podobne, a ich celem jest przygotowanie paczki, która w trakcie transportu pozostanie w nienaruszonym stanie, aż do momentu doręczenia do odbiorcy. Przede wszystkim zadbaj o to, aby mieć pod ręką odpowiedni zestaw materiałów. Paczkę najlepiej wysłać w dwuwarstwowym kartonie . Szczególnie dobrze sprawdzają się tektury, ze względu na łatwość w transporcie oraz skuteczną ochronę podczas przewozu. Na dodatek zapakowanie paczki w kartonowe pudełko jest bardzo proste, a cena takiego materiału jest korzystna. Jeżeli to możliwe, wykorzystaj nowe surowce – choć używane też są odpowiednie, to ich podatność na uszkodzenie wzrasta. Dodatkowo zwróć uwagę na masę przedmiotów znajdujących się w przesyłce, ponieważ te cięższe wymagają solidniejszego zabezpieczenia.

Gdy przygotujesz swoją paczkę, wypełnij wnętrze kartonu miękkimi elementami, które będą zapobiegać poruszaniu się przedmiotów wewnątrz. Dobrze sprawdzają się worki z powietrzem oraz folia bąbelkowa. Może być to także styropian.. Na koniec paczkę oklej taśmą – sprawdź, czy całość jest szczelnie zamknięta. Szczególną uwagę zwróć na rogi kartonów, które mogą się wyginać i pękać. Dobrym pomysłem będzie ich dodatkowe oklejenie jeszcze jedną warstwą.

Ostatnim etapem jest umieszczenie na paczce etykiety adresowej.Musi ona zawierać podstawowe dane, które będą przetwarzane przez firmę kurierską. Poszczególne podmioty świadczące usługi transportowe mogą posługiwać się różnymi wzorami. Zależnie od tego, jaki partner logistyczny będzie doręczać Twoją przesyłkę, uzupełnij odpowiednie informacje i zastosuj właściwe oznaczenia paczki.

Jakich przedmiotów nie umieszczać w paczce?

Wysyłanie paczek musi być zgodne z regulaminem konkretnej firmy kurierskiej. Poszczególne podmioty samodzielnie opracowują wytyczne dotyczące rzeczy wyłączonych z przewozu. Jeżeli zastanawiasz się czego nie należy umieszczać w paczce, zapoznaj się z regulaminem danej firmy. Dla przykładu przedstawiamy przedmioty, które nie powinny znajdować się w przesyłkach transportowanych przez GLS:

●      żywność,

●      rośliny i zwierzęta,

●      gotówka, bony towarowe, karty płatnicze, papiery wartościowe,

●      wartościowe przedmioty,

●      karty telefoniczne,

●      materiały niebezpieczne (wybuchowe, łatwopalne).

Kompletna lista znajduje się w regulaminie, dostępnym na oficjalnej stronie internetowej GLS. Przedstawione wytyczne dotyczą zarówno przewozów krajowych, jak i międzynarodowych. Dodatkowo warto zapoznać się z informacjami na temat wysyłania paczek o nieregularnych wymiarach – ich zapakowanie i zabezpieczenie jest często utrudnione.  Jeśli chcesz skorzystać z punktów nadania i odbioru paczek Szybka Paczka GLS,  pamiętaj o wymaganiach dotyczących wymiarów. Aby uzyskać więcej informacji o pakowaniu i zabezpieczaniu takich przedmiotów, skontaktuj się z wybraną firmą przewozową. W GLS możesz skorzystać z infolinii łączącej ze specjalistą, który odpowie na Twoje pytania.

Wysyłka dokumentów kurierem

W jaki sposób zabezpieczyć dokumenty przesyłane kurierem? Taka paczka to najczęściej koperta kartonowa. Możesz wybrać wariant z folią bąbelkową wyłożoną w jej środku, aby zapewnić maksymalną ochronę przedmiotów znajdujących się wewnątrz. Korzystanie z usług kurierskich podczas wysyłki dokumentów jest coraz popularniejsze. Bardzo często taki transport przebiega znacznie szybciej względem przesyłki pocztowej, a na dodatek jest niedrogi i pozwala śledzić paczkę online.

Wysyłka dokumentów w GLS jest bardzo prosta, dlatego wiele osób decyduje się na korzystanie z usług właśnie tego dostawcy usług transportowych. Przesyłkę wystarczy zanieść do jednego z punktów Szybka Paczka, w całej Polsce jest ich około 4500. Aby znaleźć najbliższe takie miejsce, skorzystaj z wyszukiwarki dostępnej na oficjalnej stronie internetowej GLS.

Dopuszczalne wymiary paczki

Wysyłanie paczek w GLS musi być zgodne z regulaminem ustalonym przez tę firmę kurierską. Podczas przygotowywania swojej przesyłki, zwróć uwagę na zasady dotyczące jej wymiarów oraz wagi. Paczki są wewnętrznie transportowane przez taśmociągi, więc zachowanie właściwej wagi i wymiarów przesyłki upłynnia proces przewozu i pozwala realizować bezpieczny przejazd od nadawcy do odbiorcy. W GLS paczka powinna:

●      mieć maksymalnie 200 centymetrów długości,

●      ważyć nie więcej niż 31.5 kilograma w obrocie krajowym i międzynarodowym,

●      osiągać sumę obwodu i najdłuższego boku paczki nie większą niż 3 metry.

Przedstawione zasady dotyczą zarówno nadań okazjonalnych z punktów Szybka Paczka, jak i klientów regularnych, wysyłających przesyłki regularnie.

 

comments powered by Disqus