Bieg przypomni o historii

Przed nami kolejna edycja Biegu Pamiętaj z Nami fot. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Trwają zapisy na kolejną edycję Biegu Pamiętaj z Nami, która odbędzie się 13 kwietnia. To święto oddziałów Trasy Pamięci Muzeum Krakowa tworzoną przez Fabrykę Emalii Oskara Schindlera, Aptekę pod Orłem, Ulicę Pomorską oraz Miejsce Pamięci KL Plaszow.

W tym roku bieg wyruszy wyjątkowo spod Fabryki Emalii Oskara Schindlera o godzinie 12.00, a nie jak w poprzednich latach – z oddziału przy ul. Pomorskiej. Znak do startu da olimpijczyk, wicemistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata Grzegorz Sudoł.

Wydarzenie ma na celu przypomnieć historię krakowian i Krakowa w latach wojny i okupacji.

– Zachęcamy do udziału w biegu wszystkich tych, którzy już biegają oraz tych, którzy dopiero zastanawiają się nad podjęciem takiego wyzwania. Odrobina wysiłku w połączeniu z dawką historii to najlepszy przepis na wzmocnienie i ciała, i ducha – zachęca Muzeum Krakowa.

Bieg to jeden z wielu punktów programu dwudniowego wydarzenia Pamiętaj z Nami, podczas którego organizowane są wykłady, warsztaty kuchni okupacyjnej, spacery edukacyjne i artystyczne widowisko.

Odbędzie się również tradycyjna kwesta z Polską Akcją Humanitarną – zebrane środki zostaną przekazane na ofiary wojny w Jemenie. Chętni będą również mogli oddać krew w mobilnej stacji krwiodawstwa na placu Bohaterów Getta czy zarejestrować się jako dawca szpiku.

Trasa Biegu

ul. Lipowa (start) – ul. Romanowicza – ul. Zabłocie– łącznica pod mostem Kotlarskim – most Kotlarski – ul. Kotlarska– ul. Podgórska– Bulwar Kurlandzki (do Skałki) – nawrotka po pochylni– powrót Bulwarem Kurlandzkim – kładka im Ojca Bernatka – ul. Nadwiślańska – ul. Krakusa – ul. Piwna – pl. Bohaterów Getta (meta)

Pakiet startowy: koszulka termo, medal pamiątkowy, plecak, bezpłatny bilet wstępu do Muzeum Krakowa (Fabryka Schindlera/Apteka pod Orłem/Ulica Pomorska) – ważny do 30 IV 2019 r.

Więcej informacji o zapisach:  http://bit.ly/ZapisyPamietajZNami

 

 

comments powered by Disqus