13. PZU Bieg Trzech Kopców. Objazdy autobusów, wstrzymany ruch tramwajów [INFORMATOR]

Bieg Trzech Kopców już w najbliższą niedzielę fot. Paulina Kozieł
W najbliższą niedzielę w Krakowie odbędzie się 13. PZU Bieg Trzech Kopców. W związku z tym trzeba spodziewać się wstrzymania ruchu tramwajów w Podgórzu.

Wydarzenie potrwa od 9.15 do ok. 12.30. W związku z biegiem możliwe będzie czasowe wstrzymanie ruchu tramwajów na około 15 minut na ul. Limanowskiego w rejonie Rynku Podgórskiego. W przypadku przedłużenia wstrzymania ruchu linie tramwajowe 18, 22, 52 i 78 mogą być kierowane na trasy objazdowe.

Na czas biegu wyłączony zostanie przystanek tramwajowy „Salwator” na ulicy Kościuszki. W tym czasie wsiadanie do tramwajów będzie możliwe tylko na pętli.

Zmiany tras, ulice zamknięte dla samochodów

Ul. Kościuszki na odcinku od ul. Flisackiej do ul. św. Bronisławy od ok. godz. 9:15 do ok. godz. 11:00 zostanie zamknięta dla samochodów.

W tym czasie linie 100, 109, 209, 229, 239, 249, 259, 269 od skrzyżowania z ul. Malczewskiego będą kierowane na trasy zmienione przez Most Zwierzyniecki, ul. Zielińskiego, Monte Cassino do pętli Os. Podwawelskie. Na trasie objazdowej linie będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach (analogicznie, jak linia 101).

Trasa biegu:

Start: Kopiec Krakusa – Pod Kopcem – Za Torem – kładka nad al. Powstańców Śląskich – Dembowskiego – Plac Lasoty – Parkowa – Rękawka – Rynek Podgórski – Limanowskiego (chwilowe wstrzymanie ruchu) – Staromostowa – Brodzińskiego – Nadwiślańska – kładka pieszo-rowerowa Bernatka – Bulwary Wiślane do ul. Flisackiej – Kościuszki (chodnik i pas ruchu po stronie Sióstr Norbertanek) – św. Bronisławy – Waszyngtona – Kopiec Kościuszki – Kopiec Piłsudskiego.

 

 

comments powered by Disqus