Bieżanów. Zmiany w kursowaniu linii autobusowych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od soboty, 18 września, linia autobusowa nr 133 będzie kursować po nowej trasie z Łagiewnik do pętli „Nowy Bieżanów Południe”. Natomiast linia nr 153 zostanie wydłużona do węzła „Prokocim Szpital”.

– Niestety wcześniejsza koordynacja linii nr 133 i 153 na wspólnym odcinku trasy, z uwagi na korki czy długość tras, w praktyce nie działała. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie zdecydował się więc na skrócenie linii 133 do pętli „Nowy Bieżanów Południe” – informuje miasto.

W zamian linia nr 153 zostanie wydłużona do węzła przesiadkowego „Prokocim Szpital” i wzmocniona do 15 minut w godzinach szczytu i 30 minut poza godzinami szczytu.

Linie autobusowe:

nr 133 – będzie kursować po nowej, skróconej trasie: „Łagiewniki” – … – ul. Teligi, ul. Aleksandry – „Nowy Bieżanów Południe”. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian

nr 153 – będzie kursować po nowej, wydłużonej trasie: „Bieżanów Potrzask” – … – ul. Ćwiklińskiej, ul. Teligi, ul. Wielicka, ul. Mała Góra, ul. Aleksandry – „Nowy Bieżanów Południe”. Linia będzie kursować w dni powszednie w godzinach szczytu co 15 minut, w dni powszednie poza szczytem co 30 minut i w dni powszednie w godzinach wieczornych oraz przez cały dzień w soboty i święta co 40 minut

nr 433 – trasa i godziny kursowania pozostaną bez zmian. Zostanie wprowadzone korekta rozkładu jazdy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus