Bilet na komunikację miejską jak karnet na siłownię?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Służbowy samochód nie jest jedyną formą dojazdu do pracy. Firmy dla swoich pracowników mogą zdecydować się na zakup biletów na komunikację miejską. Oferta taryfowa daje możliwość nabycia przez firmy tańszych biletów niż te kupowane przez pracowników osobiście.

Firmy mogą kupować pracownikom różne rodzaje biletów i w dowolnych ilościach. Jednak najbardziej opłacalne jest to wówczas, gdy zdecydują się na zakup co najmniej 30 sztuk biletów miesięcznych na strefy I (w granicach miasta), I+II (w mieście i sąsiednich gminach) lub I+II+III (na całym obszarze obsługiwanym przez krakowską komunikację miejską).

Mogą wtedy skorzystać ze specjalnej taryfy, znacznie korzystniejszej niż w przypadku standardowych zakupów. Za bilet sieciowy na strefę I zapłacą 110 zł (taniej o 38 zł), na strefy I+II 126 zł (taniej o 32 zł), na strefy I+II+III 146 zł (taniej o 33 zł).

W przypadku nabycia mniejszej liczby biletów obowiązują ceny biletów ogólnodostępnych.

Same plusy

Na takim rozwiązaniu zyskują wszystkie strony. Pracownicy zyskują możliwość podróżowania po całym mieście lub aglomeracji. Firmy mogą w ten sposób rozbudować swój pakiet benefitów dla pracowników, zmniejszyć problemy z dostępnością miejsc parkingowych w sąsiedztwie siedziby i pokazać, że podejmują realne działania na rzecz środowiska. Dla miasta korzyść jest niewątpliwa – każda osoba, która zachęcona do komunikacji miejskiej rezygnuje z podróży samochodem, przyczynia się do zmniejszenia korków, zanieczyszczenia i hałasu.

Dla organizatorów wydarzeń

Firmy mają do dyspozycji również inne możliwości zakupu biletów na komunikację miejską. Organizatorzy wydarzeń kulturalnych i sportowych, konferencji, kongresów i innych imprez masowych mogą uczestnikom tych wydarzeń zapewnić uprawnienia do przejazdów autobusami i tramwajami.

Za bilety dla grupy do 100 osób zapłacimy 300 zł za dobę (podstawą tworzenia grupy jest 100 osób, a więc w przypadku, kiedy grupa liczy 90 osób, kwota biletu się nie zmienia i dalej wynosi 300zł), 580 zł za dwie doby, 810 zł za trzy doby, 1100 zł za cztery i po 200 zł za każdą kolejną. To znów znacznie korzystniejsza oferta niż w przypadku indywidualnych zakupów. Jeśli grupa jest większa, opłaty są naliczane odpowiednio jako wielokrotność kwot dla grup 100-osobowych, ale z rosnącym wraz z liczebnością grupy rabatem.

 

Więcej informacji na stronie Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie : https://ztp.krakow.pl/transport-publiczny/komunikacja-miejska/przewodnik-po-biletach-kmk.

comments powered by Disqus