Brutalne zabójstwo. Udusił kobietę pościelą

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do krakowskiego sądu okręgowego trafił akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi S. Mężczyzna odpowie karnie za zabójstwo swojej konkubiny.

Oskarżony ze swoją partnerką mieszkał od ośmiu lat w Oświęcimiu. – W zajmowanym przez te osoby mieszkaniu często spożywano alkohol, także w towarzystwie innych osób. Pod wpływem alkoholu Sławomir S. bywał agresywny wobec partnerki – mówi Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Awantury nie były rzadkością, ale 30 lipca 2021 roku sprawy obrały jeszcze bardziej dramatyczny obrót. Para poznała innego mężczyznę, z którym zaczęli pić alkohol. Doszło jednak do kolejnej sprzeczki, Sławomir S. opuścił mieszkania na noc. W tym czasie kobieta przebywała z nowym znajomym, a jej dotychczasowy partner groził jej oraz mężczyźnie.

Nazajutrz wrócił do mieszkania i spotkał się z konkubiną. – Następnie doszło między nimi do awantury słownej w trakcie której Sławomir S. wziął znajdujący się w mieszkaniu nóż sprężynowy i nożem tym zadał trzy ciosy w szyję partnerki, a następnie zaczął ją dusić wkładając do ust fragmenty pościeli – opisuje zdarzenia Hnatko.

W wyniku odniesionych ran kobieta zmarła. Sławomir S. nie powiadomił służb, tylko udał się do swojej rodziny. Dopiero później wykonał telefon na nr 112 i powiedział, co zaszło.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Sławomir S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Grozi mu kara od ośmiu do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.