Budowa przy Konopnickiej. Wygodny skrót będzie zamknięty

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kiedy skończą się prace na moście Dębnickim, przez ok. miesiąc zamknięty będzie przejazd pod ul. Konopnickiej na przedłużeniu ul. Barskiej. Później będzie tam wprowadzany ruch wahadłowy.

Powodem utrudnień w ruchu jest zapowiadana od dawna inwestycja deweloperska u zbiegu ulic Konopnickiej i Barskiej. W planie jest hotel, ale także apartamenty i garaż podziemny. Wjazd będzie poprowadzony od ul. Barskiej i stąd właśnie konieczność ingerencji w obecny układ drogowy.

Zarząd dróg wylicza, że w związku z inwestycją przebudowana lub wybudowana będzie sieć energetyczna, teletechniczna, oświetleniowa, kanalizacja deszczowa i ogólnospławna oraz wodociąg. Wybudowane zostaną chodniki, ułożona nowa nawierzchnia jezdni.

Prace będą dotyczyć odcinka ul. Barskiej od os. Podwawelskiego na wysokości budynku przy ul. Konopnickiej 33 (od miejsca zjazdu na parking podziemny budynku) do tunelu w ciągu ulicy Barskiej pod ul. Konopnickiej.

Otworzą most, zamkną tunel

W najbliższych miesięcy można się tam spodziewać utrudnień. Zaczną się już w poniedziałek 6 listopada, ale początkowo będą niewielkie. Jezdnia będzie zwężona, ale będzie można przejechać.

Gorzej będzie po otwarciu ruchu czterema pasami na moście Dębnickim, co – jeśli wierzyć zapewnieniom sprzed kilku tygodni – ma nastąpić w połowie listopada. Wówczas fragment ul. Barskiej w rejonie tunelu zostanie zamknięty na około miesiąc. To ważna informacja dla kierowców, dla których przejazd pomiędzy ulicami Barską i Ludwinowską stanowi wygodny skrót pozwalający ominąć korki w rejonie ronda Grunwaldzkiego i Matecznego.

W kolejnych etapach planowane jest też wprowadzanie ruchu wahadłowego. – Planowany termin zakończenia inwestycji to początek września 2024 roku – zapowiada Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki