Budują nowy tunel. Kierowcy muszą stać w korkach [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od poniedziałku na ulicy Opolskiej (odcinek od Pleszowskiej do kładki dla pieszych) kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Od tego dnia drogowcy zajmują się budową tunelu na jezdni północnej ul. Opolskiej.

 W pierwszym okresie, do około 4 maja, wykonywany będzie murek prowadzący pod ściany szczelinowe. Następnie, rozpocznie się budowa samych ścian szczelinowych, analogicznych do tych, które powstają po południowej ul. Opolskiej. Tam, wykonawca zabetonował łącznie ponad 380 m bieżących konstrukcji.

– Aby móc wykonywać roboty po północnej stronie ulicy Opolskiej, konieczne jest zrobienie miejsca na ciężki sprzęt. W tym celu zajęte będą dwa pasy od strony doliny Sudołu. W związku z tym konieczna jest zmiana organizacji ruchu – będzie się on odbywał w obu kierunkach po pasach wewnętrznych obu jezdni. Kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas w kierunku Nowej Huty i jeden pas ruchu w kierunku Katowic. Równolegle wykonawca będzie prowadził roboty tunelowe na zamkniętych dla ruchu pasach południowej jezdni Opolskiej – wyjaśnia rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich Jan Machowski.

Taka organizacja ruchu na ul. Opolskiej będzie obowiązywać do odwołania. – Docelowo tunel wzdłuż Opolskiej będzie miał po dwa pasy ruchu w każdą ze stron. Do tego dojdą jeszcze drogi najazdowe, dzięki którym kierowcy będą mogli skręcać z ulicy Opolskiej w kierunku wyjazdu z Krakowa na północ Trasą Wolbromską – dodaje Machowski.