Były wojewoda małopolski wiceprezydentem Krakowa. Zajmie się inwestycjami [ZDJĘCIA]

Stanisław Kracik fot. KRZYSZTOF KALINOWSKI
Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski już oficjalnie przedstawił swoich zastępców. Drugim wiceprezydentem będzie były wojewoda małopolski Stanisław Kracik.
Zgodnie z przewidywaniami, pierwszym wiceprezydentem będzie Stanisław Mazur, lider Stowarzyszenia Lepszy Kraków. Będzie zajmował się m.in. strategią rozwoju miasta, jak również planowaniem przestrzennym oraz gospodarką.

– Nowa opowieść o Krakowie będzie realizowana bardzo szybko, bardzo skutecznie. Udoskonalenia wymaga m.in. planowanie przestrzenne – powiedział Mazur.

Drugim zastępcą Aleksandra Miszalskiego będzie Stanisław Kracik, w przeszłości poseł, wojewoda małopolski, burmistrz Niepołomic. – Zajmie się kwestiami związanymi z infrastrukturą, gospodarką komunalną, jak również z inwestycjami – zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Krakowa. Stanisław Kracik pełnił też dawniej funkcję dyrektora Szpitala im. Józefa Babińskiego w Kobierzynie.

– Nie bez wzruszenia tutaj przed państwem staję. Lat temu naście kandydowałem na prezydenta. Wtedy wydawało mi się, że moje doświadczenie pozwala mi uczciwie prosić o głosy krakowian i zarządzać tym miastem. Stało się inaczej. Wobec prośby, jaką przedstawił mi prezydent Aleksander Miszalski, żeby towarzyszyć jego ekipie, nie mogłem odmówić. Mam odpowiadać za to, co najbardziej widoczne na co dzień – przekonywał Stanisław Kracik.

Zapowiedział, że będzie szukał równowagi pomiędzy dużymi, sztandarowymi inwestycjami a tymi mniejszymi, które ułatwiają codzienne życie mieszkańców.

Trzecim zastępcą będzie Łukasz Sęk, do niedawna radny miejski. W jego kompetencjach będą m.in. sport oraz innowacje miejskie. Nazwisko czwartego wiceprezydenta nie jest jeszcze znane. – Cieszę się, że będę zajmował się tymi tematami, którymi zajmowałem się jako radny. Chciałbym zadbać przede wszystkim o obszar innowacji miejskich – przekonywał Łukasz Sęk.