City Helpers interweniują

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowska straż opisała kilka swoich weekendowych interwencji. Są też pierwsze działania city helpers.

W sobotę 12 funkcjonariuszy ujawniło 115 czynów zabronionych. Wystawili 89 mandatów na kwotę blisko 10 tys. złotych.  25 osób zostało pouczonych.

Jedna z interwencji odbywała się w tramwaju. – Kilkoro młodych ludzi, którzy urządzili sobie imprezę w tramwaju, zostało ujętych przez strażników. Mężczyźni krzyczeli, bili się i tłukli butelki, aż wreszcie… zaciągnęli hamulec bezpieczeństwa. Zostali przekazani policji – informuje rzecznik prasowy straży miejskiej Marek Anioł.

Problemy pojawiły się również na Plantach. – Trzy osoby, które piły alkohol na Plantach, zaczepiały osobę bezdomną, szarpiąc się z nią i kierując w jej stronę strumień gazu pieprzowego zostały ujęte przez strażników. Osoby te zostały ukarane mandatami za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym, a jeden z mężczyzn za uderzenie bezdomnego i użycie gazu został przekazany policji – mówi Anioł.

Pierwsze interwencje za sobą mają city helpers. Pomogli w ujęciu dwóch mężczyzn, którzy zaczepiali przypadkowe osoby i zamierzali dewastować słupy ogłoszeniowe.  – Wywracali stoliki w jednej z restauracji oraz oddawali mocz na elewację kamienicy. Zostali doprowadzeni przez strażników na posterunek policji, gdzie nałożono na nich mandaty karne – powiedział przedstawiciel krakowskiej straży miejskiej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus