COVID-19. W szkołach szczepione będą dzieci z pisemną zgodą rodziców

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Uczniowie, którzy skończyli 12 lat i mają zgodę rodziców, będą mogli się zaszczepić w szkołach. W krakowskich placówkach oświatowych działać będą Mobilne Zespołu Szczepiące.

Jest to realizacja wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki.  – Akcja szczepień, zgodnie z wytycznymi, powinna być poprzedzona tygodniem informacyjnym, a same szczepienia powinny rozpocząć się pomiędzy 13 a 19 września. Opisana przez ministerstwo procedura nie przewiduje udziału w tej akcji organów prowadzących szkoły – informuje magistrat.

Władze miasto dodają, że w sierpniu wzrosła liczba zaszczepionych osób w wieku 12-19 lat, ale wciąż jest to najsłabiej wyszczepiona grupa krakowian (50%). – W pozostałych grupach wiekowych liczba ta przekracza już 70% - czytamy w komunikacie.

Władze miasta przekonują, że „jak największa liczba zaszczepionych dzieci pozwoli możliwie szybko wrócić do normalnego życia społeczno-gospodarczego, w tym do nauki uczniów w warunkach stacjonarnych i uniknąć spodziewanej kolejnej fali zachorowań. Szczepienia są bowiem najskuteczniejszym sposobem ograniczenia ryzyka zachorowania”.

News will be here