Czy siłownie też zostaną zamknięte?

Siłownia fot. pixabay.com

Z powodu epidemii koronawirusa coraz więcej placówek podejmuje radykalne kroki. Zamknięte będą kina, teatry, muzea.

– Dopóki nie będzie odgórnego nakazu władz miejskich lub rządowych, nie zamierzamy zamykać klubu – informuje Marta Jamróz, przedstawicielka Atlantic Squash & Fitness.

Dodatkowe środki ostrożności

Jak na razie nie ma decyzji o zamknięciu klubów fitness i siłowni. Zostały jednak zaostrzone środki ostrożności. W każdym klubie zwiększono częstotliwość sprzątania powierzchni, które mają kontakt z klubowiczami. Zamontowano dodatkowe dozowniki z płynami do dezynfekcji.

– Wyposażyliśmy kluby w dodatkowe żele antybakteryjne dla klientów, płyny do dezynfekcji, zachowujemy środki ostrożności, jeśli chodzi o personel i pracę klubu – mówi Magdalena Jaroszczak, przedstawicielka Fitness Platinium.

Użytkownicy są informowani o zasadach higieny i sposobach walki z wirusem dzięki specjalnym tablicom informacyjnym, rozwieszonym w klubie. Do niektórych placówek nie są wpuszczane osoby, u których zaobserwowano objawy potencjalnej choroby. Inne drogą mailową poprosiły swoich klientów o zrezygnowanie z wizyty w klubie, jeśli ktoś czuje się chory.

Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna

Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna (siłownia, basen, hala sportowa, sauna) będzie zamknięty od 12 do 25 marca. Ważność karnetów zostanie wydłużona o czas zamknięcia ośrodka.