Długi weekend w Krakowie i okolicach? Tramwaje nie dojadą do pętli Krowodrza Górka [INFORMATOR]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Niektóre linie zostaną zawieszone, za to w kierunku zoo czy Ojcowa wyjedzie więcej autobusów. Od 30 kwietnia do 3 maja w związku z budową linii tramwajowej do Górki Narodowej wyłączony zostanie ruch tramwajów na odcinku Dworzec Towarowy – Krowodrza Górka. Tak w najbliższych dniach będzie funkcjonować komunikacja miejska.

Sobota, 30 kwietnia/niedziela, 1 maja

Autobusy i tramwaje będą kursować według sobotnich rozkładów jazdy bez ograniczeń. Na trasę do Ojcowa wyjedzie linia rekreacyjna nr LR0. Na trasie do zoo zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii nr 134, a także linia wspomagająca nr 434.

W związku z budową linii tramwajowej do Górki Narodowej wyłączony zostanie ruch tramwajów na odcinku Dworzec Towarowy – Krowodrza Górka. Zobacz zmiany ->>>

Poniedziałek, 2 maja


Autobusy i tramwaje będą kursować według powszednich rozkładów jazdy z następującymi zmianami:

Linie tramwajowe:

- nr 1, 13, 18 – będą kursować przez cały dzień co 15 minut,

- nr 6, 17, 49, 74 – zostaną zawieszone.

Linie autobusowe:

- nr 134 – będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy (w godz. ok. 9.30-14.00 co 15 minut, dodatkowe kursy będą realizowane niezależnie od prognozy pogody),

- nr 139 – w godzinach szczytu będzie kursować co 10 minut,

- nr 194 – będzie kursować przez cały dzień co 10 minut,

- nr 433, 572 – zostaną zawieszone.

W związku z budową linii tramwajowej do Górki Narodowej wyłączony zostanie ruch tramwajów na odcinku Dworzec Towarowy – Krowodrza Górka.

Wtorek, 3 maja 

Autobusy i tramwaje będą kursować według świątecznych rozkładów jazdy bez ograniczeń.

Uwaga! Tego dnia na terenie Krakowa oraz miejscowości obsługiwanych przez linie aglomeracyjne będą się odbywać wydarzenia związane ze Świętem Konstytucji 3 Maja, skutkujące czasowymi utrudnieniami i zmianami w kursowaniu linii tramwajowych i autobusowych.

Na trasę do Ojcowa wyjedzie linia rekreacyjna nr LR0. Na trasie do zoo zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii nr 134, a także linia wspomagająca nr 434.

W związku z budową linii tramwajowej do Górki Narodowej wyłączony zostanie ruch tramwajów na odcinku Dworzec Towarowy – Krowodrza Górka.

Linie nocne będą kursować według zasad obowiązujących danej nocy (z uwzględnieniem czasowych zmian wynikających z prowadzonych prac remontowych).

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza