Dwóch nowych biskupów pomocniczych w Krakowie [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kustosz sanktuarium w Łagiewnikach ks. Franciszek Ślusarczyk i rektor archidiecezjalnego seminarium ks. Janusz Mastalski zostaną nowymi biskupami pomocniczymi Archidiecezji Krakowskiej. W południe abp Marek Jędraszewski odczytał komunikat nuncjusza apostolskiego w tej sprawie.

Ks. Franciszek Ślusarczyk święcenia kapłańskie przyjął w 1984 roku z rąk kard. Franciszka Macharskiego. Od 1997 do 2002 był wicerektorem archidiecezjalnego seminarium duchownego. Pracował na wydziale teologicznym PAT. Od 2002 roku jest związany z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, którego kustoszem jest od 2014 roku.

Ks. Janusz Mastalski święcenia przyjął w roku 1989 roku. Pięć lat później rozpoczął studia z pedagogiki i tą dziedziną zajmuje się do dziś. Jest profesorem Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, gdzie tworzył Wydział Nauk Społecznych, a później został jego dziekanem. Pełnił też funkcję prorektora UPJP2 do spraw studenckich i dydaktyki. Od 2017 roku jest rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

Abp Marek Jędraszewski zapowiedział, że uroczystości związane z udzieleniem sakry biskupiej odbędą się w sobotę 5 stycznia.