Dzień Dziecka w krakowskim zoo. Będzie można spotkać smoka

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ogród zoologiczny zaprasza najmłodszych mieszkańców Krakowa na wspólne świętowanie Dnia Dziecka. W programie m.in. konkursy z nagrodami, wystawa bezkręgowców i pokaz wozów strażackich.

W czwartek (1 czerwca) na dzieci i dorosłych w krakowskim zoo czekać będzie wiele atrakcji oraz niespodzianek. Jak informują przedstawiciele ogrodu, pojawi się m.in. pluszowy smok Inspektor Wawelek, a towarzyszyć mu będą służbowe pojazdy oraz pies policyjny.

Do zoo zawitają także strażacy, którzy zaprezentują publiczności wozy strażackie i pokażą sprzęt gaśniczy. Po alejkach ogrodu przez cały dzień jeździć będzie Lotna Czytelnia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie z książkami dla dzieci. Nie zabraknie też zoologicznych zagadek z nagrodami.

W godz. 11:00-14:00 przy okrąglaku (obok Żyrafiarni) zaprezentowana zostanie wystawa bezkręgowców. – Będzie okazja stanąć oko w oko z największym afrykańskim ślimakiem lądowym świata, wijami olbrzymimi i kenijskimi, straszykami nowogwinejskimi i australijskimi oraz karaczanami – wyjaśniają przedstawiciele krakowskiego zoo.