Dziś trzeba zapłacić za parkowanie w strefie. Ukarano ponad tysiąc kierowców

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dziś (15 sierpnia) w Święto Wojska Polskiego trzeba zapłacić za postój samochodów na terenie strefy płatnego parkowania.

W połowie maja zaczęły obowiązywać nowe zasady w strefie płatnego parkowania. Do tej pory była mowa o opłatach w „dniach roboczych od poniedziałku do soboty”, teraz natomiast uchwała zakłada pobieranie opłat od poniedziałku do soboty, z wyłączeniem konkretnej listy dni świątecznych: 1 stycznia, pierwszego i drugiego dnia Wielkanocy, 1 listopada, 24 grudnia, 25 grudnia i 26 grudnia.

Nie ma na tej liście np. Bożego Ciała, 1 i 3 maja, 15 sierpnia czy 11 listopada.

O konieczności uiszczenia opłaty w Boże Ciało (8 czerwca) przekonało się ponad tysiąc kierowców. – W Boże Ciało kontrolerzy obszaru płatnego parkowania wystawili 1115 zawiadomień o obowiązku zapłaty opłaty dodatkowej – informował Krzysztof Wojdowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Dla porównania, od początku roku do 10 czerwca w soboty kontrolerzy wystawiali średnio 610 zawiadomień, a w dni powszednie średnia wynosi 423 sztuki.

Kara za parkowanie bez opłaty wynosi 250 zł, a w przypadku zapłacenia w terminie, który umożliwi jej zaksięgowanie na koncie ZDMK w ciągu siedmiu dni od daty wystawienia zawiadomienia, opłata zostanie obniżona do 150 zł.