Kraków. Nastolatkowie z Ukrainy układali kamienie na czynnych torach kolejowych

Widok na dworzec Kraków Główny fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dwóch nastolatków z Ukrainy zostało ujętych przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w Krakowie.

Jak informuje Piotr Żłobicki z zespołu prasowego Straży Ochrony Kolei, incydent miał miejsce w środę po południu na linii kolejowej z Krakowa Mydlnik do Krakowa Głównego. Funkcjonariusze podczas patrolu zaobserwowali dwie osoby postronne przebywające na czynnych torach, które układały przeszkody na główkach szyn.

– Na widok funkcjonariuszy SOK chłopcy zaczęli oddalać się z miejsca zdarzenia. Natychmiast zostali ujęci przez mundurowych. 13-latkowie pochodzący z Ukrainy podkreślili, że układanie przeszkód na torach było dla nich formą zabawy. Nie byli oni również świadomi, jak tragiczny w skutkach może być jej finał. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie – podkreśla Żłobicki.

Przypomina, że przebywanie nieletnich osób w miejscach niedozwolonych na obszarze kolejowym stanowi dla nich poważne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. – Ponadto pozostawione na torach różnego rodzaju przeszkody są realnym zagrożeniem dla przejeżdżających po nich pociągów i innych pojazdów szynowych, a tym samym dla podróżującym koleją pasażerów – dodaje.

Chłopcy w wieku 13 lat układali kamienie na torach, co mogło doprowadzić nawet do wykolejenia pociągu | fot. SOK
Chłopcy w wieku 13 lat układali kamienie na torach, co mogło doprowadzić nawet do wykolejenia pociągu | fot. SOK

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Bronowice
News will be here