Nocna panorama Krakowa z kopca Kościuszki. Każdy będzie mógł ją zobaczyć

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od maja aż do końca wakacji będzie można zwiedzać kopiec Kościuszki w nocy. Na inaugurację nocnego zwiedzania zaplanowano specjalne wydarzenie – nocny bieg na dystansie 5 kilometrów, połączony ze zwiedzaniem obiektu.

Od maja do końca sierpnia, w każdy piątek i sobotę, będzie możliwość zwiedzania kopca nocą. Bilet na nocne zwiedzanie w cenie 15 zł od osoby będzie można kupić na miejscu, w kasie zlokalizowanej w kaplicy bł. Bronisławy pod kopcem Kościuszki.

W ramach biletu będzie można zwiedzić odrestaurowane niedawno wnętrze kaplicy, a także wejść na szczyt kopca i podziwiać nocną panoramę miasta. Oferta nocnego zwiedzania będzie obowiązywać w piątki i soboty w godzinach 19.30 – 22.00 (kasa czynna do 21.45, na kopcu można przebywać maksymalnie do 22).

Inauguracją tego będzie nocny bieg, planowany na 2 maja. Udział w biegu może wziąć maksymalnie 200 osób, a zapisy jeszcze trwają – swój udział w biegu można zgłosić do 26 kwietnia do godziny 23.00 za pomocą formularza internetowego. Opłata startowa wynosi 50 zł.

Start zaplanowano po zmroku, około godziny 20-20:30. Dekoracja odbędzie się około 22, a zwycięzcy biegu odbiorą medale w wyjątkowym miejscu – na szczycie kopca Kościuszki. Wręczy je prof. Piotr Dobosz – nowy prezes Komitetu Kopca Kościuszki.