Ekspresowa akcja MPEC. W weekend ułożą rury pod ulicą

Prace przy sieci ciepłowniczej, zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Praca na trzy zmiany od piątkowego wieczoru do poniedziałkowego poranka pozwoli ułożyć ciepłociąg i ograniczyć utrudnienia w ruchu. Wszystko to w związku z budową nowego domu pomocy społecznej przy ul. Praskiej.

Budowa nowego domu pomocy społecznej zbliża się już do końca, w przyszłym roku placówka zostanie otwarta. Skorzysta z niej ok. 100 przewlekle chorych, wymagających kompleksowej opieki całodobowej.

Na ten weekend MPEC zaplanował prace związane z przyłączem cieplnym do nowego budynku. Wymaga to przejścia przez ul. Praską, niedaleko skrzyżowania z ul. Zielińskiego. Wytyczne były takie, aby prace były prowadzone w weekendy dla zminimalizowania utrudnień, MPEC natomiast zdecydował się na skumulowanie robót, by załatwić sprawę jak najszybciej.

– Inwestycję zrealizujemy jednym ciągiem. Zaczynamy dziś o 22, pracujemy w systemie trzybrygadowym przez sobotę i niedzielę i w poniedziałek przed 6 rano oddajemy jezdnię do użytku, żeby była zachowana pełna przejezdność – zapowiada w rozmowie z nami Jerzy Marcinko, wiceprezes MPEC.

W czasie prac kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ale możliwość przejazdu zostanie zachowana.

Przed przywróceniem ruchu miejsce prac zostanie zabezpieczone, w osobnym terminie pozostanie jeszcze ułożenie tam nowego asfaltu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki