Elementarz dla mieszkańców miast. Spotkanie połączone ze zbiórką na rzecz obywateli Ukrainy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

3 marca odbędzie się kolejne z cyklu spotkanie w ramach inicjatywy „Elementarz dla mieszkańców miast”. Tym razem będzie połączone ze zbiórką na rzecz obywateli Ukrainy.

Organizatorzy chcą w ten sposób wesprzeć działania na Ukrainie prowadzone przez Polską Akcję Humanitarną i ukraińskich działaczy kultury (zbiórka PEN Ukraina i Fundacji Open Culture).

– Jesteśmy – pewnie wszyscy – przerażeni wydarzeniami ostatniego tygodnia, a myśli o inwazji Rosji na Ukrainę towarzyszą nam niemal nieustatnie od zeszłego czwartku. Chociaż z wieloma z Was widzieliśmy się już na protestach pod rosyjskim konsulatem, w tych trudnych chwilach chcielibyśmy spotkać się na strychu (a może i w piwnicy), żeby razem posłuchać muzyki, porozmawiać. Jeśli już teraz gościcie u siebie gości z Ukrainy, zapraszamy Was razem z nimi, żeby mieli okazję poznać krakowskich robotników sztuki, pełniących różne oficjalne i mniej oficjalne funkcje – napisali Arek, Leona i Martyna, organizatorzy wydarzenia.

Do tej pory wystawy i imprezy organizowane w ramach Elementarza dla mieszkańców miast były bezpłatne. Tym razem organizatorzy proszą o datki w dowolnej wysokości.

Każdy, kto zdecyduje się wrzucić 50 złotych, dostanie pamiątkowy bilet – limitowaną edycję pracy Moniki Drożyńskiej.

Osoby, które za wejście zapłacą przynajmniej 100 złotych, wezmą udział w loterii: będzie można wygrać w niej prace różnych artystek i artystów.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 3 marca w godz. 19.00 – 22.00. Miejsce spotkania: ul. Asnyka 7.

comments powered by Disqus