Eurowizja Junior 2019. Viki Gabor z Nowej Huty reprezentantką Polski

Kadr z teledysku do piosenki Viki Gabor "Time"
I wszystko jasne! Polskę podczas Eurowizji Junior będzie reprezentować 12-letnia Viki Gabor z Nowej Huty.

Wiktorię „Viki” Gabor doceniło zarówno jury, jak i widzowie w sms-owym głosowaniu podczas niedzielnej „Szansy na sukces”. W trakcie programu wystąpiły finalistki wyłonione w poprzednich etapach – Nikola Fiedor, Gabriela Katzer i Viki Gabor.

Wokalistki wykonały po dwa utwory. Gabor wraz z piosenkarką Dominiką Gawendą wykonały piosenkę „Zapamiętaj”. W solowej odsłonie 12-latka zaprezentowała utwór „Superhero”. To właśnie z drugą piosenką nowohucianka wystąpi podczas tegorocznej Eurowizji Junior. Impreza odbędzie się w Gliwicach 24 listopada.

Dziewczyna z Huty

Gabor urodziła się w Niemczech, mieszkała w Wielkiej Brytanii, ale obecnie wraz z rodziną od półtora roku mieszka na os. Bohaterów Września.

– W Nowej Hucie niczego mi nie brakuje. Tutaj jest mój dom rodzinny, mój spokój, moja ostoja, tu mam swoich przyjaciół. Wspaniale jest mieć swoje miejsce na ziemi – mówiła w rozmowie z LoveKraków.pl Viki Gabor kilka miesięcy temu.

O 12-latce zrobiło się głośno, kiedy skradła serce całego składu jurorów telewizyjnego programu muzycznego „The Voice Kids”.

O to, by mieć ją w swojej drużynie zabiegali wszyscy - piosenkarka Cleo, muzycy grupy „Afromental” – Tomson i Baron, jak również idol nastolatek Dawid Kwiatkowski. Ostatecznie dziewczyna zdecydowała się dołączyć do członków zespołu Afromental. Pod ich skrzydłami dotarła do finału.

Więcej o reprezentantce Eurowizji Junior z Nowej Huty >>> W Nowej Hucie rośnie konkurencja dla Edyty Górniak

comments powered by Disqus