Festiwal Muzyki Filmowej powraca. Koncertowy weekend w parku Jordana

Festiwal Muzyki Filmowej tym razem odbędzie się w plenerze fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W tym roku Festiwal Muzyki Filmowej przenosi się w plener. Koncerty odbędą się w ostatni weekend sierpnia w parku Jordana.

To będzie filmowo-muzyczny finał Kraków Culture Summer. Festiwal Muzyki Filmowej w tym roku odbędzie się na żywo w parku Jordana. W programie koncert „The Best of John Barry” z utworami do filmów „Tańczący z wilkami”, „Niemoralna propozycja”, „Pożegnanie z Afryką” i „Gala FMF w trzech sezonach”.

– W sobotę 28 sierpnia proponujemy „Galę FMF w trzech sezonach”, w formie  plenerowego święta. Już na start zabrzmi muzyka towarzysząca intrydze i akcji —jako pierwsi na świecie, usłyszymy na żywo m.in. gęste jak krew suity z „Króla”, „Wiedźmina” czy „Watahy”. Środkowa część koncertu to czas na przejmujące osobiste historie – popularną piosenkę z Euforii śpiewaną w oryginale przez Billie Eilish i Rosalíę wykonają Natalia Nykiel i Kacha Kowalczyk z zespołu Coals – wymienia Marta Szkudlarek z KBF.

Na żywo zabrzmią również utwory m.in. z „Sukcesji” i „Krainy Lovecrafta”. Koncert zakończy się motywami z seriali „Czarne lustro”, „Gambit królowej”, „Wikingowie” i „Ukryta gra”.

Piosenkę „My Life Is Going On” z serialu „Dom z papieru” zaśpiewa hiszpańska wokalistka Cecilia Krull.

Festiwalowa niedziela rozpocznie się od FMF4Kids z muzyką z „Agi Bagi”, polskiego serialu animowanego promującego ekologiczne postawy wśród najmłodszych.

Festiwal zakończy koncert „The Best of John Barry”. W hołdzie wielokrotnie nagradzanemu twórcy, FMF Youth Orchestra wykona muzykę z m.in. „Pożegnania z Afryką”, „Tańczącego z wilkami” czy „Niemoralnej propozycji”.

–  John Barry to oczywiście również muzyka z filmów o przygodach Jamesa Bonda. Posłuchamy więc utworów z „Pozdrowień z Rosji”, „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”, a także piosenek z „Diamenty są wieczne” oraz „Żyje się tylko dwa razy” – informuje Szkudlarek.

Wianki po raz drugi w parku Jordana

Chociaż weekend upłynie pod znakiem Festiwalu Muzyki Filmowej, koncertowych propozycji nie zabraknie w piątek (27 sierpnia). W ramach kolejnej odsłony Wianków wystąpią Beata i Bajm, Karaś/Rogucki, Smolik/ Kev Fox, Bokka oraz Izzy and the Black Trees.

Koncerty Izzy and the Black Trees, Bokki i duetów Karaś/Rogucki, Smolik/ Kev Fox będą transmitowane bezpłatnie na żywo na platformie Play Kraków.

W ramach Wianków będzie można wziąć udział również w dwóch panelach dyskusyjnych o tematyce muzycznej. Spotkania odbędą się online na Play Kraków, a wezmą w nich udział przedstawiciele branży muzycznej. „Jak dystrybuować muzykę w czasie post-pandemii?” oraz „Rezerwacja i sprzedaż biletów online. Jakimi narzędziami dysponujemy w zakresie organizacji koncertów?” będą dostępne za darmo już od piątku od godziny 11.00.

comments powered by Disqus