Frekwencyjny sukces na lotnisku

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W marcu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 687 311 pasażerów, czyli o 14% więcej w  stosunku do marca 2019 roku i o 44% więcej w stosunku do marca 2022. Łącznie od początku roku w 2023 roku odnotowano 1 889 915 pasażerów.

– Marzec okazał się frekwencyjnym sukcesem na krakowskim lotnisku, tym samym pożegnaliśmy sezon zimowy 2022/2023 – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. – Od tygodnia obowiązuje już mapa wakacyjna z ponad 140 połączeniami do wielu miast na całym świecie. Przed nami wzmożony ruch związany z świętami Wielkanocnymi oraz majówką – dodaje.

W związku z większym ruchem pasażerskim w najbliższych dniach lotnisko zwraca się do pasażerów z prośbą, by przyjechali trzy godziny wcześniej i sprawdzali na bieżąco status swoich lotów.

Nowości w Kraków Airport

Linia lotnicza Ryanair proponuje nowe połączenia do Belfastu, Lourdes, Memmingen, Perugii, Poznania, Rodos, Tuluzy i Warny. Wizz Air uruchomi nowe połączenie do Lyonu, a także do Malagi.

Nowością w sezonie Lato 2023 będzie uruchomienie trasy Kraków – Stambuł. 27 kwietnia wystartuje połączenie do Stambułu oferowane przez PLL LOT, a od 1 maja na tej samej trasie polecimy z nowym przewoźnikiem Turkish Arlines. Połączenie do Stambułu oferuje pasażerom Kraków Airport szereg możliwości przesiadkowych na dalsze loty, a podróż ułatwia operowanie przewoźników na zasadach codeshare.

Lato 2023 to także powitanie nowych linii lotniczych. Air Serbia zacznie operować na trasie Kraków – Belgrad, a od maja Air Dolomiti wystartuje z połączeniem do Monachium.