Gdańsk zamiast Krakowa. Władze miasta będą interweniować w USA

Reklama American Airlines fot. Twitter

W sprawie najnowszej reklamy American Airlines zamierza interweniować krakowski urząd miasta – taką informację przekazał redakcji LoveKraków.pl pełnomocnik prezydenta.

Dziś poinformowaliśmy, że amerykańska linia lotnicza American Airlines promuje nowe połączenie do Krakowa zdjęciem Starego Miasta w Gdańsku. O sprawie pisaliśmy [TUTAJ]

Interwencja pełnomocnika

Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. Kultury mówi, amerykański przewoźnik dostał od urzędników pakiet rzetelnych informacji o mieście oraz najlepszych zdjęć.

– Na początku grudnia gościliśmy przedstawicieli American Airlines przez trzy dni. Zamierzamy zareagować w sprawie pomyłki, aby Kraków był właściwie przedstawiany za granicą – mówi Robert Piaskowski. 

Urzędnik dodał, że jest w kontakcie z przedstawicielami nowojorskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej.

Najpierw reklama z wódką

To już kolejny błąd marketingowców przewoźnika. W sierpniu Kraków był przedstawiany, jako miejsce do picia wódki. Taki obraz miasta nie spodobał się prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu, który wysłał pismo do dyrekcji linii lotniczej.

Po miesiącu przyszła odpowiedź. – Serdecznie przepraszamy za to, że mieszkańcy Krakowa mogli poczuć się urażeni naszym filmem zamieszczonym w mediach społecznościowych, anonsującym nowe połączenie – pisali przedstawiciele spółki.

comments powered by Disqus