Gdzie na majówkę? Ryanair już wie

Sycylia fot. pixabay.com

Włochy, Hiszpania i Grecja  to kierunki, które w tym okresie Polacy wybierają najczęściej.

Statystyki Ryanair zwiazane z rezerwacjami biletów między 26 kwietnia a 6 maja pokazują, że 40 proc. podróży majówkowych odbywa się do Włoch. Dużą popularnością cieszą się wyprawy na wyspy – Sycylia czy Sardynia, które w tym okresie stanowią 14 proc. wszystkich lotów do tego kraju.

Z danych przewoźnika wynika również duża popularność Hiszpanii. W tygodniu majówkowym wybiera się tam 23 proc. Polaków.  Trzecim najpopularniejszym kierunkiem majówkowych wypadów wypoczynkowych jest Grecja, do której w tym roku planuje się wybrać 9 proc. podróżnych. Nieco mniej, bo 8 proc. weekendowiczów wybrało Francję.

– Obserwujemy stałe zainteresowanie polskich podróżnych kierunkami takimi jak Włochy i Hiszpania, zwłaszcza podczas długich weekendów, takich jak majówka. Nasza bogata oferta lotów do tych krajów pozwala podróżnym cieszyć się różnorodnym wypoczynkiem, od relaksu na plaży po zwiedzanie historycznych miast. Widzimy rosnące zainteresowanie kierunkami wyspiarskimi, co odzwierciedla nasza letnia oferta dla Polski z takimi nowościami jak Olbia z Krakowa czy Malta z Katowic – mówi Alicja Wójcik-Gołębiowska, Head of Communications CEE & Baltics w Ryanair.