Głos w ramach budżetu obywatelskiego można oddać również w kościołach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jeszcze tylko w niedzielę oraz poniedziałek można oddać głos w tegorocznej edycji krakowskiego budżetu obywatelskiego.

– Chciałem zachęcić do głosowania w budżecie obywatelskim. To nie tylko możliwość decyzji na co wydać pieniądze z budżetu miejskiego na sprawy związane z waszą dzielnicą i generalnie z miastem, ale także wskazówka dla władz miasta czego państwo oczekujecie i w jakim kierunku ma podążać rozwój Krakowa – mówił Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Głosować można przez internet za pośrednictwem strony budżet.krakow.pl oraz w stacjonarnych punktach. W niedzielę w godzinach od 10 do 13:30 można oddać swój głos na terenie Parku Krakowskiego, a także w trakcie Kiermash-u przy ul. św. Wawrzyńca w godzinach od 14 do 18.

Natomiast w poniedziałek na terenie Kampusu UJ głosowanie będzie trwało od 10:30 do 13:30. Na rondzie Mogilskim mobilny będzie czynny od 14 do 17:30. Mieszkańcy mogą także zagłosować w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. Rajskiej od godz. 10 do 14.

W organizacje budżetu obywatelskiego włączyły się także krakowskie parafie. W niedziele od godz. 7:30 do 20:00 otwarty jest punkt do głosowania przy kościele Najświętszej Rodziny przy ulicy Aleksandry, a w godz. Od 7:30 do 20:30 w parafii Matki Bożej Dobrej Rady przy ul. Prostej.

comments powered by Disqus