ICE Kraków najlepszym obiektem kongresowym w Europie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Centrum Kongresowe ICE Kraków zostało nagrodzone statuetką Meeting Star Award. Obiekt po raz drugi z rzędu znalazł się na pierwszym miejscu, pokonując m.in. Austria Center Vienna czy bakijskie Convention Centre.

– Cieszę się, że ICE Kraków zdobywa wartościowe nagrody, bo to oznacza, że praca, którą wykonujemy na co dzień, jest nie tylko ważna, ale zauważalna również dla zewnętrznych ekspertów. Dodam tylko, że nagroda jest nie tylko dla obiektu, ale również dla wszystkich zatrudnionych do obsługi Centrum Kongresowego ICE Kraków, którzy każdego dnia pracują na to, aby nasz obiekt faktycznie pełnił rolę użytecznej wizytówki miasta – mówi Izabela Błaszczyk, prezeska Kraków5020, operatora ICE Kraków.

Funkcjonalny projekt

Jak twierdzą organizatorzy konkursu Meeting Star Award, zaletą ICE Kraków jest inteligentny projekt, czyli połączenie sal kongresowych o stałym ustawieniu i sal wielofunkcyjnych. Na uwagę zasługuje też Sala Audytoryjna im. Krzysztofa Pendereckiego.

– Dodatkowo projekty takie jak opracowany przez przedstawicieli krakowskiej branży MICE Protokół Kraków Network stawiają obiekt na samym szczycie naszej listy. Tylko nieliczne centra kongresowe na świecie wykazały się taką sprawnością, odpornością i pracowitością w działaniu na rzecz całej branży – podkreślają organizatorzy, dodając, że ICE Kraków jest „niezwykle wyważone i przekonujące”.

Meetings Star Award to konkurs organizowany od 2009 roku, którego jurorami są tzw. tajemniczy uczestnicy kongresów, którzy anonimowo odwiedzają imprezy organizowane w obiektach Europy Środkowej i Wschodniej, oceniając proces produkcji imprez i pracę zespołów projektowych.

– To nie przypadek, że ICCA wybrała ICE Kraków na swój Światowy Kongres w 2022 roku, który okazał się ogromnym sukcesem. Z całego serca polecamy wybór tego miejsca, choćby dlatego, że za wynajem sal zapłacicie znacznie mniej niż w bardziej znanych centrach kongresowych – argumentują organizatorzy Meeting Star Award.

W październiku ubiegłego roku ICE Kraków obchodziło 8. urodziny. Od początku działalności obiekt gościł 1100 wydarzeń, w których uczestniczyło 1,35 mln osób.