Ile kosztują usługi hydraulików w Krakowie?

Hydraulik to nie tylko nieoceniona pomoc w przypadku drobnych awarii instalacji, lecz także podczas np. remontu łazienki lub budowy nowego domu. Wybierając odpowiedniego specjalistę, bardzo często zwracamy uwagę na jego referencje i opinie poprzednich klientów. Warto również zdawać sobie sprawę z kosztów takich usług. Na jakie wydatki trzeba się przygotować, korzystając z pomocy hydraulika np. w Krakowie? Sprawdźmy!

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalisty?

W każdym miejscu, gdzie została zamontowana instalacja wodna lub wodociągowa w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych awarii, pomoc fachowca prędzej czy później będzie niezbędna. Odpowiedni, wykwalifikowany specjalista będzie charakteryzował się wiedzą i umiejętnościami, a zakres jego usług będzie bardzo szeroki. Przede wszystkim hydraulik zajmuje się tworzeniem instalacji wodno-kanalizacyjnych, a w razie awarii ich naprawą.

Ponadto specjalista tego typu wykona np. montaż armatury sanitarnej w łazience i centralnego ogrzewania oraz upewni się, że cała instalacja działa prawidłowo. Do zakresu pracy hydraulika należy również dość żmudna czynność, jaką jest przepychanie rur. Jego zadaniem będzie m.in. usunięcie przyczyny niedrożności i przeprowadzenie ozonowania, czyli dokonania dezynfekcji danego pomieszczenia. Wszystkie powyższe czynności wymagają odpowiedniego doświadczenia, wiedzy, a także sprzętu. Właśnie dlatego warto sięgnąć po pomoc dobrego fachowca!

Rodzaj wykonywanej usługi, a koszty, jakie należy ponieść

Wśród usług wykonywanych przez hydraulików można znaleźć drobne prace, które charakteryzują się stosunkowo niskimi kosztami. Jednak w przypadku większych remontów lub układania całych instalacji trzeba liczyć się z wyższymi wydatkami. Ceny będą przede wszystkim uwarunkowane zakresem przeprowadzanych prac, wybraną usługą oraz regionem działań. Warto zdecydować się na sprawdzonego specjalistę, który oprócz okresowych napraw będzie w stanie przeprowadzić montaż, a także dokonać przeglądu i konserwacji instalacji.

Chcąc wynająć fachowca np. w Krakowie, warto wybrać lokalnego specjalistę, tak aby wyeliminować dodatkowe koszty dojazdu. Szukając hydraulika w stolicy Małopolski, warto skorzystać ze strony https://www.oferteo.pl/hydraulicy/krakow. Znajdziemy tam potrzebne informacje na temat dostępnych specjalistów w naszej okolicy, a także o ich ofercie i opiniach klientów.

Ceny usług hydraulików w Krakowie

Korzystając z usług hydraulika na terenie Krakowa, należy liczyć się z nieco wyższymi kosztami niż średnia dla całego kraju. Zdecydowanie najwięcej wyniesie koszt montażu instalacji wodno-kanalizacyjnej. Ceny w tym przypadku zaczynają się od 800 zł i zazwyczaj zawierają one koszt wszystkich niezbędnych materiałów potrzebnych do pracy. Zdecydowanie tańszą usługą jest natomiast instalacja np. grzejnika – w tym przypadku mowa o cenach w granicy 100 zł.

Jeśli potrzebujemy fachowca, który wykona dla nas montaż elementów sanitarnych, to w przypadku umywalki będzie to cena wynosząca średnio 130-140 zł, a wanny powyżej 250 zł.

Koszt zamontowania stelaża podtynkowego toalety i bidetu będzie w tym przypadku bardzo zbliżony i wyniesie nieco ponad 160 zł. Ze znacznie wyższą ceną wiąże się natomiast usługa instalacji kabiny prysznicowej. Tutaj fachowiec może zażądać średnio około 450 zł. W przypadku centralnego ogrzewania hydraulik może wycenić wykonaną usługę na ok. 250 zł (nie wliczając w to demontażu starych elementów). Z kolei, jeśli poszukujemy specjalisty, który udrożni rury lub kanalizację, cena takiej usługi wyniesie średnio 15 zł za metr.