IMAX wróci do Krakowa

Plaza, marzec 2022 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przedstawiciele Cinema City oficjalnie potwierdzają, że format wróci do Krakowa. Na razie jednak są oszczędni w podawaniu szczegółów.

12 grudnia 2001 roku w galerii Plaza otwarta została druga w Polsce sala kinowa – IMAX – z 424 miejscami oraz ekranem szerokim na 24 metry i wysokim na 18 metrów. Przez blisko 20 lat IMAX dawał niezapomniane wrażenia z seasów największych hollywoodzkich produkcji, głównie filmów akcji, fantasy czy si-fi.

W połowie 2021 roku abonenci karty Unlimited otrzymali informację, że ze względu na zamknięcie galerii przy al. Pokoju, również Cinema City nie będzie już tam funkcjonować. Krakowianom przywiązanym do sieci kin pozostały multipleksy w galerii Bonarka, Kazimierz i przy centrum handlowym Zakopianka – w sumie 40 sal.

Jednak film wyświetlany na ekranie o wielkości fasady kamienicy, ze znakomitym dźwiękiem, był nieco innym doświadczeniem niż to oferowane w standardowych salach. Nie dziwi więc fakt, że wielu fanów X muzy tęskni za takim doświadczeniem.

Powrót

– Jeśli chodzi o IMAX w Krakowie – na ten moment mogę powiedzieć jedynie, że z pewnością format wróci do Krakowa, prace przygotowawcze trwają – informuje Marta Trzepla, kierownik biura prasowego Cinema City.

Na razie jednak więcej nie może zdradzić. Jak choćby to, w jakiej lokalizacji i kiedy można się spodziewać otwarcia sali w tym formacie.  – Dla IMAX nie będzie budowany nowy kompleks – zaznacza i dodaje, że jak tylko będzie mogła, poda więcej informacji.

Obecnie kina w takim formacie znajdują się w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i we Wrocławiu.

comments powered by Disqus