Jacek Majchrowski odwołał swój patronat nad targami łowiectwa

Jacek Majchrowski fot. Krzysztof Kalinowski

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wycofał swój patronat nad kwietniowymi targami łowiectwa.

Od 14 do 16 kwietnia na terenie Expo Kraków przy ulicy Galicyjskiej odbędzie się druga edycja targów łowieckich Hunt Expo. Jak mówią organizatorzy wydarzenia, zakres tematyczny obejmować będzie strefę łowiecką, leśną, outdooru i survivalu. W programie przewidziane są liczne pokazy i spotkania z ekspertami.

Patronatem honorowym imprezę objęli: Witold Kozłowski – marszałek Małopolski, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie, Uniwersytet Rolniczy, Polski Związek Łowiecki oraz Jacek Majchrowski – prezydent Krakowa.

Takie postępowanie prezydenta Krakowa nie spodobało się posłance Razem Darii Gosek-Popiołek, która wspólnie z młodzieżówką partii wystosowali petycję w sprawie cofnięcia patronatu nad imprezą. – Mam nadzieję, że lektura książki „Farba znaczy krew”, którą wręczyli prezydentowi Majchrowskiemu Młodzi Razem, objaśni profesorowi czym jest polowanie, ale warto zatrzymać się nad tą wyrażoną przez prezydenta opinią – mówiła.

W poniedziałek Jacek Majchrowski poinformował, że „w ostatnich dniach wpłynęło do mnie wiele niepokojących sygnałów dotyczących Targów Łowiectwa w Krakowie”. – Targi te, jako jedne z wielu wydarzeń organizowanych przez Targi w Krakowie SA, objąłem honorowym patronatem. Organizatorzy podkreślają znaczenie łowiectwa dla ochrony środowiska przyrodniczego, jednak już same Targi Łowiectwa wzbudzają liczne kontrowersje wśród osób i stowarzyszeń. Jako miasto wspieramy działania na rzecz klimatu i przyrody – nasza polityka rozmija się tu z przekazem formułowanym przez Targi Łowiectwa – podkreślił.

– W związku z tymi nowymi okolicznościami, po wsłuchaniu się w głosy mieszkańców i stowarzyszeń branżowych, zdecydowałem o wycofaniu patronatu nad tym wydarzeniem – dodał.