Jak smakują Dębniki, Podgórze, Stare Miasto, Kazimierz, Nowa Huta?

W każdym rejonie Krakowa życie toczy się odmiennym rytmem – inaczej się wypoczywa, spaceruje, dojeżdża do pracy. Każda okolica ma też swoje ulubione restauracje, które są oczywistym wyborem, gdy przychodzi ochota na jedzenie z dostawą do domu. Dla wszystkich mieszkańców Krakowa, którzy na pytanie „Skąd jesteś?” odpowiadają nazwą dzielnicy i potrafią bez zastanowienia polecić najlepsze lokale w sąsiedztwie, Pyszne.pl przygotowało we współpracy z uznanym krakowskim fotografem dronowo-instagramowym wyjątkową niespodziankę.

Ulica, którą codziennie przechodzimy, pobliski sklepik za rogiem, miejsca, które uważamy za nasze i ludzie, których dobrze znamy. Tego nie znajdziemy po drugiej stronie miasta ani w najbardziej uczęszczanych, turystycznych punktach. Nasze życie toczy się nie tyle Krakowie, co konkretnie:  na Podgórzu, na Kazimierzu, na Dębnikach, w Nowej Hucie czy na Starym Mieście. To tutaj wracamy codziennie po dniu pełnym wrażeń, aby zrelaksować się przy ulubionym jedzeniu, zamawiamy pierogi na rodzinny obiad podczas leniwej niedzieli czy pizzę na oglądanie meczu ze znajomymi.

Każdy z rejonów ma swój niepowtarzalny charakter i smak. Na przykład swój szczególny moment przeżywają teraz Dębniki, czyli druga największa dzielnica Krakowa. Choć znajduje się na czele pod względem liczby mieszkańców, cały czas przyciąga jak magnes kolejne osoby, które wybierają ją jako swoje miejsce do życia. W ślad za nimi otwierają się restauracje. Mieszkańcy Dębnik mają do wyboru aż 405 lokali realizujących dostawy jedzenia na terenie dzielnicy, z czego aż 109 ma w serwisie Pyszne.pl najwyższą ocenę 5-gwiazdkową. Najpowszechniej dostępna jest typowo obiadowa kuchnia polska, w której specjalizuje się 96 lokalnych restauracji. Ulubionego dania na weekendowe wieczory dostarcza 81 pizzerii, 46 lokali proponuje sushi, a dania wegetariańskie można zamówić z 25 restauracji.

Pod względem różnorodności i obfitości jedzenia na dowóz z Dębnikami konkurować może tylko Stare Miasto. Jedzenie z dostawą do drzwi oferują tutaj 472 restauracje, spośród których aż 103 mogą pochwalić się najwyższą oceną. Do samego Kazimierza dociera jedzenie z 432 lokali. Najszerszy wybór mają smakosze kuchni polskiej – mogą skosztować dań z aż 110 różnych miejsc. 83 lokale zaopatrują dzielnicę w pizzę, 48 – w sushi, a 38 – w dania wegetariańskie.

Dzielnice mniej centralne mają nieco odmienny charakter. Na przykład mieszkańcy Podgórza mają do wyboru 109 restauracji z dostawą, z czego ponownie około ¼ może poszczycić się najwyższą oceną. Tutaj jednak pod względem popularności kuchnię polską bije pizza z wynikiem 19 do 31 lokali. Z kolei w jednej z dzielnic Krakowa o najmniejszej gęstości zaludnienia – Nowej Hucie – najwięcej restauracji zajmuje się dostarczaniem sushi.

Która dzielnica jest najlepsza w Krakowie? Dla każdego jego własna. Dla wszystkich, których serce bije mocniej na widok znajomych ulic, placów i skrzyżowań, Pyszne.pl stworzyło limitowaną serię obrusów z fotografiami najważniejszych punktów w różnych dzielnicach Krakowa:

●      Sukiennic na Rynku Głównym

●      Placu Nowego na Kazimierzu

●      Kładki Ojca Bernatka na Podgórzu

●      Alei Róż w Nowej Hucie

●      okolic przystanku Kapelanka na Dębnikach

Współtwórcą obrusów jest Witold Ziomek, wielokrotnie doceniany w międzynarodowych konkursach krakowski fotograf specjalizujący się w ujęciach outdoorowych. Jego konto na Instagramie śledzi ponad 20 tysięcy osób.

Obrusy można zdobyć składając zamówienia na Pyszne.pl w wybranych krakowskich restauracjach, w czym pomocne będzie śledzenie ich w mediach społecznościowych, a także profili Pyszne.pl oraz krakowskich znawców dobrego jedzenia.  A oto lista lokali biorących udział w projekcie:

Dębniki

●      Pizza Pat

●      Tasty Beast Burger

●      Lucky Food Burger

Podgórze

●      Mazaya Falafel

●      Tao Thai & Sushi

●      Gąska Polish Restaurant

●      Zielonym do góry

Stare Miasto

●      Mazaya Falafel

●      Krowarzywa

●      Bao Dao

W tym Kazimierz

●      Shrimp House

●      Turlaj Klopsa

●      Corner Burger

●      Tbilisuri

Nowa Huta

●      Karuzela Smaków Resto Bar

●      Bar Na Żółto i Na Niebiesko

●      Jadłodajnia u Jana

●      Nowohucki Słoik

●      Sigma Pizza&Bar

comments powered by Disqus