Jak wybrać tani internet w Krakowie?

Na rynku usług internetowych pojawia się coraz więcej ofert, a dostawcy niemal prześcigają się we wprowadzaniu szybszych transferów i bezpłatnych dodatków. Wybór najodpowiedniejszej oferty nie należy do łatwych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przyjrzeć się dokładnie wszystkim proponowanym ofertom i przeanalizować je pod kątem swoich oczekiwań i potrzeb. Przygotowaliśmy zestawienie, które mamy nadzieję, ułatwi wybór najlepszego Internetu stacjonarnego w Krakowie.

Którą ofertę Internetu stacjonarnego wybrać?

Oferty na usługi Internetowe zawierają szereg pakietów i możliwości w zależności od zapotrzebowania. Większość operatorów tj. Orange, Netia, UPC oferuje prędkości nawet do 500, 600 lub 900 Mb/s bez limitu danych. Superszybki Internet znaleźć można również u dostawców lokalnych tj. Krypton Telesystemy, Gemini czy ISTS. Jednak jedną z najczęściej wybieranych przez Klientów prędkości jest 100 Mb/s, która pozwala na sprawne korzystanie z sieci.

Zestawienie ofert popularnej prędkości 100 Mb/s oferowanych przez poszczególnych dostawców.Orange oferuje swoim Klientom Internet Orange LOVE o prędkości 100Mb/s z Wi-Fi w cenie 69,99 zł. Co ważne użytkownik nie ponosi kosztów związanych z aktywacją i nie interesują go limity danych. Umowa zawierana jest na 24 miesiące.

Klienci otrzymują także najnowszy router Orange FunBox 3.0 gwarantujący superszybkie Wi-Fi w całym domu. Umożliwia on współdzielenie multimediów w postaci zdjęć, filmów czy muzyki w ramach sieci domowej. Wystarczy podpiąć do modemu pendrive lub dysk zewnętrzny. Sprawne zarządzanie routerem umożliwia aplikacja Mój FunBox.

UPC oferuje Internet Fiber Power o prędkość 120 Mb/s bez limitu danych. Oferta zawiera także router Wi-Fi. Koszt tej usługi to 59,99 zł przy umowie podpisanej na okres 24 miesięcy. Klient ponosi także jednorazową opłatę aktywacyjną, której wysokość to 59,90 zł. Operator oferuje ponadto możliwość skorzystania z dodatków, którymi są HBO GO za 30 zł miesięcznie. Przy zobowiązaniu na 12 miesięcy, pierwsze 2 miesiące są za darmo. Przy wyborze opcji bez zobowiązania, darmowy jest pierwszy miesiąc. W ofercie jest jeszcze Telewizja na Start bez żadnych dodatkowych opłat oraz pakiet Bezpieczeństwa na 3 urządzenia wyłącznie za 9 zł miesięcznie, z wyjątkiem pierwszego miesiąca, który jest darmowy.

GigaDom – MAX 100 Mb/s to oferta, którą proponuje Netia. Jej koszt przy 24 miesiącach trwania umowy wynosi 49,90 zł na miesiąc, a także 29 zł opłaty aktywacyjnej. To co istotne to brak limitu transferu. Ofertę można rozszerzyć o dodatek w postaci HBO GO za 25 zł miesięcznie, przy czym za pierwszy miesiąc zapłacimy tylko 1 zł. Do wyboru jest jeszcze serwis muzyczny GO ON za 5 zł miesięcznie.

Warto wspomnieć o pakietach oferowanych przez lokalnych dostawców Internetu. ISTS w ofercie Kropla Sieci proponuje Internet 100 Mb/s bez limitu danych w cenie 49,00 zł przy zobowiązaniu na 24 miesiące. Koszty aktywacji są znikome, bo wynoszą tylko 2,00 zł.

Krypton Telesystemy gwarantuje Klientom Internet kablowy 100 Mb/s bez limitu danych. Przy umowie zawartej na 24 miesiące opłata miesięczna wynosi 52,00 zł. Doliczyć należy również jednorazową opłatę aktywacyjną w kwocie 59,00 zł. Na czas trwania umowy Klienci otrzymują router za dodatkowe 5 zł miesięcznie.

Znanym w Krakowie dostawcą Internetu jest Gemini oferujący Światłowód FTTH 100 Mb/s w cenie 46,32 zł na 24 miesiące zobowiązania umową. Koszt aktywacji wynosi 12,30 zł.

Internet domowy LTE

W sytuacji, gdy nasze miejsce zamieszkania nie daje zbyt dużych możliwości w wyborze ofert operatorów kablowych, warto zapoznać się z możliwościami, jakie daje domowy Internetu w technologii LTE. Średnią prędkość, jaka jest oferowana na rynku to 150 Mb/s. Taki Internet w swojej ofercie ma Play w cenie 59,99 zł miesięcznie, Cyfrowy Polsat – 69,99 zł miesięcznie oraz Plus, gdzie wysokość opłat miesięcznych wynosi 104,99 zł.

W przypadku opłat warto również pamiętać o jednorazowej opłacie aktywacyjnej. W Play to 39,00 zł, jednakże opcją dodatkową zawartą w cenie jest dostęp do usługi Play NOW, czyli telewizji online na jedno wybrane urządzenie. Dzięki temu swoje ulubione kanały można oglądać na smartfonie, tablecie czy laptopie, a nawet je nagrywać. W przypadku Plusa koszt aktywacji będzie wynosił 9 zł, a Cyfrowego Polsatu tylko 1 zł, gdzie dodatkowo klienci otrzymują IPLA na okres 3 miesięcy za darmo.

Najszybszy Internet, bo aż 225 Mb/s w cenie 69,99 zł (+ jednorazowo 49,99 zł za aktywację) prezentuje w swojej ofercie Orange 4G. W T-mobile można zamówić usługę Internetu o prędkości 60 Mb/s w cenie 55 zł miesięcznie (+ 199zł jednorazowa opłata aktywacyjna). Jednak w przeciwieństwie do konkurencji T-mobile jako jedyny oferuje Internet bez limitu danych.

Dostawcy tego rodzaju Internetu w swoich ofertach różnią się nieznacznie, dlatego też warto sprecyzować, co jest dla nas najważniejsze. Czy będzie to limit danych, prędkość, czy może usługi dodatkowe. To pozwoli nam wybrać najbardziej satysfakcjonującą ofertę.

Którą ofertę Internetu w Krakowie wybrać?

Wybór najlepszej oferty nie jest łatwy. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto wziąć pod uwagę szereg czynników i przed dokonaniem wyboru porównać oferty pod kątem szybkości, ceny, długości zobowiązania oraz czy wybrany przez nas operator dostarcza usługi w naszej okolicy? Aby to sprawdzić, wystarczy wejść do serwisu PanWybierak.pl lub porozmawiać z doradcą pod numerem infolinii 22 122 33 44.