Już za miesiąc Wielka Parada Smoków. Organizatorzy szukają ludzi do pomocy

Organizatorzy 22. Wielkiej Parady Smoków poszukują wolontariuszy, którzy chcą współtworzyć jedno z największych wydarzeń Krakowa.

Pofruną, pojeżdżą, zatańczą, poświecą, rozbawią, może nawet odrobinę postraszą – główni bohaterowie jedynego takiego święta w Polsce. Przed nami 22. edycja Wielkiej Parady Smoków organizowanej przez Teatr Groteska. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 3 do 4 czerwca 2023 roku.

Jak nakazuje tradycja, smoki opanują Kraków na cały weekend. Smoczy Piknik Rodzinny rozłoży się na bulwarach przy Smoczej Jamie. Na odwiedzających czekają emocjonujące smocze gry i zabawy oraz liczne konkursy i atrakcje w namiotach partnerów pikniku.

W sobotę wieczorem w zakolu Wisły pod Wawelem rozpocznie się zapierające dech w piersiach Wielkie Widowisko Plenerowe z wykorzystaniem efektów pirotechnicznych, zaskakującej oprawy świetlnej i laserowej, gigantycznych kurtyn wodnych i pięknej muzyki. Największą atrakcją będą ogromne latające smoki, animowane na barkach i statkach przez aktorów Teatru Groteska. Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczne Widowisko będzie miało proekologiczną formułę.

Tradycyjna Wielka Parada Smoków wyruszy w niedzielę. Ponad 30 smoków przejdzie ul. Grodzką na Rynek Główny. Część z nich powalczy na scenie o tytuł Najpiękniejszego.

Poszukiwani wolontariusze

Aby wydarzenie doszło do skutku potrzebni są ludzie do pomocy. – Ogłosiliśmy już nabór wolontariuszy. Jeżeli kochacie wielkie gady i lubicie wyzwania, zostańcie wolontariuszami 22. Wielkiej Parady Smoków – mówią przedstawiciele Teatru Groteska.

Jeśli jesteś studentem lub uczniem i masz co najmniej 16 lat, to organizatorzy zapraszają do współtworzenia jedynego smoczego festiwalu w Polsce. – Wolontariuszom proponujemy stanowiska m.in. animatorów zabaw z dziećmi na Pikniku oraz opiekunów niedzielnej Parady Smoków. Oferujemy możliwość zaliczenia praktyk studenckich lub otrzymania zaświadczenia o wolontariacie – podkreślają.

ZGŁOSZENIA [FORMULARZ]

LoveKraków.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.